Спеціальні потреби

У США борються зі зґвалтуваннями в університетських містечках


Жертва зґвалтування Лілі Джей під час виступу Барака Обами в рамках кампанії боротьби з сексуальним насильством в університетських містечках, 19 вересня 2014 р.

Щороку майже 240 тисяч американок стають жертвами сексуального насильства. Вісімдесят відсотків з них – жінки до 30 років. За статистикою, кожна четверта студентка за час навчання зазнає зґвалтування або спроби наруги. Проблема набула такого масштабу, що у вересні уряд США започаткував кампанію боротьби із сексуальними злочинами в університетах та коледжах.

Ліндсі Ермейо не пропускає жодного заняття з самозахисту. Записатися на курси її підштовхнули страшні історії про випадки зґвалтувань молодих жінок на території студентського містечка.

«Ці курси є чудовим інструментом для мене, адже я знаю, що відбувається у гуртожитках і знаю, що зможу захистити себе», – каже Ермейо.

Історії про ґвалтування жінок в американських університетах – не вигадки. Згідно зі щойно опублікованим дослідженням Міністерства юстиції США, найвищий показник зґвалтованих жінок припадає на вікову групу від 18 до 24 років і найчастіше жертвами стають студентки університетів і коледжів.

Деніел Картер, експерт з питань безпеки в університетах, каже, що самозахист – це хороший спосіб уникнути зґвалтування, але він не вирішує проблему.

«Нам необхідно змінити нашу культуру толерантності до сексуальної наруги, не допускати цього та не ігнорувати», – каже Картер.

Кейсі Едвардс поділяє цю думку. У жовтні 2008 року її зґвалтували в університетській бібліотеці, де вона підробляла, коли була студенткою.

«У мене була велика купа книг, які необхідно було розставити на полиці. Я помітила в залі чоловіка, який накрив голову каптуром. Я не звернула на це уваги та пішла собі розкладати книги. Він напав зненацька, ззаду, затиснув мені горло, пригнув до підлоги і зґвалтував», – каже Едвардс.

Кейсі поскаржилася у поліцію, однак її образника не затримали. Лише після того, як він зґвалтував ще трьох жінок, його арештували та засудили не тільки за сексуальну наругу, а й убивство подружки.

Сьогодні Кейсі допомагає багатьом молодим жінкам, які стали жертвами сексуального насильства.

«Мені здається, мої розмови з постраждалими повинні їм показати, що нам не слід чогось соромитися», – каже Едвардс.

Останнім часом Кейсі багато працювала з адміністрацією президента Обами над організацією кампанії, покликаної покласти край сексуальному насильству в університетських гуртожитках.

Один з методів боротьби – рекламний відеоролик за участю акторів, музикантів, політиків і навіть самого президента Обами.

«Попри наші досягнення, факт є той, що від професійного спорту, сучасної музики та до політики, наше суспільство не шанує жінок належним чином. Ми досі не достатньо засуджуємо випадки зґвалтувань. Ми шукаємо цьому виправдань, ми не звертаємо увагу. Таке ставлення погано впливає на молодих жінок», – каже Обама.

Проблема сексуальної наруги в американських університетах навряд чи зникне з початком всенаціонального діалогу, але говорити про неї необхідно, якщо суспільство хоче подолати це ганебне явище.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG