Спеціальні потреби

Актуально

Мусульмани бояться осуду після нападу в Парижі

Люди тримають плакат з написом "Я мусульманин. Я єврей. Я католик. Я Шарлі" на демонстрації після нападу на редакцію Charlie Hebdo, 8 січня 2015 р.

Мусульмани в Європі вже відчувають, що до них починають ставитися гірше внаслідок стрілянини в Парижі. Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хуссейн сказав у п’ятницю, що після нападу на редакцію видання Charlie Hebdo, який стався цього тижня в Парижі, потрібна «мить спокою».

На церемонії в Женеві у п’ятницю аль-Хуссейн сказав, що іслам не винен у вбивстві 12 людей.

«Зараз нам потрібна мить спокою, а не помста. Ані іслам, ані мультикультуралізм в Європі не винні в кривавому нападі, який стався позаминулого ранку, як почали стверджувати деякі політичні лідери з правого крила».

Певні крайньоправі групи в Європі почали пов’язувати напади з політикою мультикультуралізму. У Великій Британії Найджел Фарадж, керівник крайньоправої політичної Партії незалежності Сполученого Королівства сказав, виступаючи перед ЗМІ, що напад у Парижі був наслідком провалу «мультикультуралізму» або ж «наявністю п’ятої колони в цих країнах».

У Німеччині політична група PEGIDA заявила: напад показав, що ісламісти «нездатні до демократії».

А у Франції Марін Ле Пен, голова крайньоправого «Національного фронту», назвала ісламізм «вбивчою ідеологією».

Мусульманські спільноти в Європі засудили напад. На вулицях Парижа мусульмани говорили про обурення та страх, які вони відчувають.

Осама ель-Таблаві, єгиптянин, який живе у Франції, каже, що ті, хто це вчинив, якщо вони мусульмани, опинилися поза ісламом. Якщо хтось ображає тебе словом, каже він, – образь їх теж словом.

Месуд, француз з Алжиру, каже, що серед мусульман існує великий страх бути звинуваченим у причетності до нападу.

Керул Керстен, фахівець з вивчення ісламу та мусульманського світу в Королівському коледжі в Лондоні, каже, що проти мусульман у Європі підніметься хвиля обурення. За його словами, вона зачепить навіть тих, хто непричетний до радикалізованих елементів мусульманських спільнот.

«Поза сумнівом, серед широких кіл мусульман існує страх і тривога щодо того, що напад у Парижі не тільки погано вплине на сприйняття мусульманських спільнот, а й на їхнє становище в різних європейських суспільствах», – каже Керстен.

За його словами, у нечисельній групі радикальних мусульман висловлюють підтримку нападникам. Утім, хоча радикали загалом і погоджуються, що не можна дозволяти малювати на карикатурах пророка Магомета, існує глибокий розкол щодо вирішення проблеми.

«Це не означає автоматично, що винних у блюзнірстві треба вбивати. Навіть серед радикалів є групи, які виступають за вирішення таких питань у судах або за зміну законодавства в питаннях блюзнірства, єресі та дифамації», – додає він.

За словами Керстена, паризькі напади повинні дати початок широкому обговоренню, як досягти компромісу там, де існує розрив між системами цінностей, між свободою висловлювання та виявом поваги до вірувань людей.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG