Спеціальні потреби

Актуально

ЄС планує продовжити санкції проти Росії

Європейський Союз підготував проект заяви міністрів закордонних справ 28 держав – членів ЄС про рішення продовжити дію санкцій проти Росії ще на шість місяців, додати нових осіб до переліку та підготувати нові заходи.

Міністри закордонних справ скликали на четвер надзвичайне засідання після обстрілу Маріуполя проросійськими бойовиками, внаслідок якого загинули 30 людей.

«З огляду на погіршення ситуації Рада (міністрів закордонних справ) погодилася продовжити обмежувальні заходи щодо осіб і організацій за загрозу чи порушення суверенітету та територіальної цілісності України... до вересня 2015 року», – сказано в проекті заяви за підсумками засідання, який потрапив у розпорядження Reuters.

Міністри також звернуться до виконавчої Комісії ЄС та її дипломатичної служби з проханням протягом тижня доповнити перелік осіб, які можуть підпадати під санкції, сказано в проекті заяви.

Міністри й надалі пильно стежитимуть за ситуацією на місці та «діятимуть відповідно». Вони звернуться до відповідних органів з проханням підготувати пропозиції щодо «будь-яких необхідних дій, зокрема щодо подальших обмежень, з метою швидкого та всеосяжного виконання» мирної угоди, підписаної у вересні в Мінську, яку порушує Москва.

Очікується, що рішення про подальші економічні санкції проти Росії може бути прийнято на наступній зустрічі керівників держав – членів ЄС 12 лютого.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG