Спеціальні потреби

Голова НАТО звинувачує бойовиків і Росію у відповідальності за насильство в Україні


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ осудив те, що він назвав «різким збільшенням насильства» з боку підтримуваних Росією сепаратистів у Східній Україні і відкинув твердження президента Росії Володимира Путіна, що Українська армія – це «натовський легіон».

Після екстреної зустрічі Комісії НАТО-Україна в Брюсселі на прохання українського уряду Столтенберґ сказав, що «неперебірливі атаки«, такі як ракетна атака, що сталася в суботу на українське портове місто Маріуполь, у результаті якої загинуло 30 цивільних і було поранено приблизно 100 людей – «невиправдані і неприйнятні».

Повдібно до заяв ОБСЄ і президента Петра Порошенка, генеральний секретар НАТО сказав, що атака на Маріуполь «була проведена з території, яку контролюють підтримувані Росією сепаратисти». Він також сказав, що останніми тижнями Росія постачила бойовикам сотні одиниць модерної військової техніки, включно з ракетними системами, важкою артилерією, танками, броньованими машинами і системами ведення електронної війни.

Столтенберґ охарактеризував як «безглуздя» коментар президента Путіна, що Українська армія – це «натовський легіон». Він сказав. що «немає натовського легіону, а іноземні сили в Україні – це російські війська».
ф
Інформаційне агентство Інтерфакс повідомило, що президент Путін сказав студентам у Санкт-Петербурзі, що Українська армія стала «іноземним легіоном НАТО», який докладає зусиль для «стримування Росії», тобто мети, яка «абсолютно не має нічого спільного з національними інтересами українського народу».

Російський лідер також звинуватив українські органи влади у відмові шукати «мирної розв’язки» конфлікту.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG