Актуально
Убивство Нємцова порушило обіцянку Путіна не чіпати людей Єльцина

Відтепер лояльні до Путіна люди наввипередки старатимуться втримати Путіна при владі, щоб їх не спіткала доля Нємцова – оглядач Бен Джуда.
Тема вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова стала головною у суботу для більшості міжнародних медіа. Вони аналізують причетність російського президента Путіна до трагедії, описують версії скоєного від російського слідства, а також намагаються спрогнозувати майбутнє Росії без Нємцова.
Американська The Washington Post пише, що Росія, втративши ще одного справжнього лідера демократії, скочується глибше і глибше у темряву. Автор статті сумнівається, що правда про причини вбивства Нємцова навряд чи буде розкрита. Принаймні, вважає журналіст Фред Гаят, допоки президентом Росії лишатиметься Володимир Путін. Немцов у статті описується як «захисник демократії» і жорсткий критик режиму Володимира Путіна, оптиміст з уїдливим почуттям гумору.
Британська Telegraph пише, що це вбивство порушило обіцянку Путіна не чіпати людей із середовища Єльцина. Автор Бен Джуда у статті «Путін керує через терор і пропаганду» аналізує, що кожну хвилину свого життя Нємцов перебував під наглядом ФСБ. А відтак у Кремлі просто не могли не знати про підготовку вбивства опозиціонера. Таким чином, на думку журналіста, розстріл Нємцова відбувся або з дозволу, або ж на замовлення. Бен Джуда також описує, як це вбивство вплине на нинішню олігархічну верхівку Росії. Відтепер лояльні до Путіна люди, каже він, наввипередки старатимуться втримати Путіна при владі, щоб їх не спіткала доля Нємцова.
Можливі причини вбивства російського опозиціонера вивчає видання New York Times. Саму подію видання називає «замовне вбивство найвищого рівня в Росії за часів правління Володимира Путіна». Газета цитує українського президента Петра Порошенка, який назвав Нємцова мостом між Росією та Україною. Тепер цей міст зруйований, «я не думаю, що це випадково», - посилається на слова Порошенка Ендрю Креймер у газеті New York Times.
Видання зібрало російські версії вбивства опозиціоного лідера. Серед них – версія, за якою Нємцов став жертвою ісламського екстремізму за засудження ним теракту Charlie Habdo у Франції. Офіційно у Кремлі називають це вбивство «провокацією», йдеться у статті, щоб дестабілізувати ситуацію в Росії. Креймер також описує українську версію, мовляв, російські правоохоронці не виключають причетності до вбивства «українських радикалів». Крім того, підсумовує видання, Нємцов був бізнесменом, то ж бізнес-інтереси та суперечки приватного характеру - також серед версій слідства. Найдивнішу версію трагедії назвало прокремлівське медіа LifeNews, за якою Нємцова нібито вбили як помсту за аборт його супутниці. (За попередніми даними російського слідства, під час вбивства Нємцов прогулювався з українською моделлю, 23-річною Ганною Дурицькою – ред.).
Журналст Макс Седдон не бачить сенсу аналізувати версії вбивства Бориса Нємцова. У статті для видання Buzzfeed.com він висловлює впевненість, що ця трагедія ніколи не буде розслідувана. Чому? Автор наводить алгоритм, за яким у Росії загинуло та постраждало чимало опозиціонерів. Після кожного інциденту, йдеться у статті, «президент Путін висловлює співчуття родині, поліція знаходить нещасного виконавця злочину або його замінника, розслідування триває роками, і ніхто не говорить про замовників вбивства. Вкінці кінців, люди втрачають інтерес до справи і процес повторюється».
За словами Макса Седдона, так само після вбивства журналістки Анни Політковської, отруєння Олександра Литвиненка, після побиття майже до смерті журналіста Олега Кашина, так само було і після менш резонансних вбивств журналіста Михайла Бекетова та активістки Наталії Естемірової. На думку автора, тепер із відходом Бориса Нємцова Росія втрачає останню надію, що подібні речі не повторяться знову. Росіяни полюбляють вислів «надія помирає останньою», а на думку Макса Седдона, «цього разу надія могла померти разом із Немцовим».
Дивіться також: Як світові дипломати сперечаються, чи потрібно Україні дати летальну зброю
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум