Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Росія перетворилася на «фортецю націоналізму» та морально «зійшла з котушок», пише Крістіан Нееф у німецькому виданні Spiegel. За останній місяць у Росії відбулися дві події, на перший погляд, ніяк не пов’язані між собою: убивство опозиційного лідера Бориса Нємцова та зустріч Російського консервативного форуму в Санкт-Петербурзі. Однак обидві події доводять, пише автор: «Росія в політичному та моральному плані зірвалася з ланцюга».

У місті, де сотні тисяч жителів померли від голоду під час Другої світової війни, відбувся марш неонацистів, серед яких були й політики, що відверто симпатизують Адольфу Гітлеру, а одним з організаторів була партія, за якою стоїть віце-прем’єр-міністр Росії Дмитро Рогозін.

З огляду на відсутність реакції російської влади на марш «очевидно, що оточення Путіна поставилося до недавньої зустрічі європейських крайньо правих не тільки терпимо, а й з великою мірою прихильності», – робить висновок автор.

Росія стала фортецею, в якій ультиматуми «ми проти них», «Росія проти Америки та загниваючого Заходу», «якщо ти не патріот, ти зрадник» стали національною ідеологією, продовжує він.

«Російське телебачення пропагує цей світогляд – популярний до революції, але також за радянських часів – що російський народ обраний Богом, і Росія – це найяскравіший маяк миру, який тільки існує», – пише Нееф.

Ця «щоденна доза ненависті та злості» вкорінюється в умах пересічних росіян, і вони навіть не помічають, як чимраз більше віддаляються від реальності, пише автор. Відчуття кривди на світ стало в Росії чимось на зразок національної міфології.

«Патріотизм, який охопив країну, дає навіть найзабитішим, безправним росіянам у глибинці відчуття вищості над тими, хто живе в набагато заможніших і демократичних країнах. Їм подобається, коли Путін посилає бомбардувальників над Атлантичним океаном, коли він влаштовує черговий «позаплановий маневр» за участю десятків тисяч солдатів, коли люди говорять про нову російську «диво-зброю». І вони обожнюють, що Захід знову боїться Росії», – пише автор.

За словами правого популіста Володимира Жириновського, Росія має спершу відновитися як імперія, а тоді вже можна зосередитися на розвитку економіки. Така філософія абсурдна, пише автор: Росія заробила шалені суми на експорті енергоносіїв, але досі не збудувала пристойної автотраси між Москвою та Санкт-Петербургом.

«У містах російської глибинки закриваються фабрики, лікарні та школи тимчасом як тамтешні чоловіки вирушають у Cхідну Україну воювати за уявний російський світ. Їм влаштовують урочисті проводи та благословення від влади. Це гротескна ситуація», – пише автор.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG