Спеціальні потреби

Заріф: Іран може відновити ядерну програму в нинішніх обсягах


Прихильники вітають Заріфа в Тегерані по прибутті з переговорів у Лозанні, Швейцарія. 3 квітня 2015 р.

Тегеран може повернутися до теперішніх обсягів ядерної програми, якщо Захід не виконуватиме умов остаточної угоди, яку мають укласти до кінця червня. Про це сказав міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф, виступаючи на іранському державному телебаченні в неділю.

Зариф також повідомив, що під час переговорів у Лозанні іранська сторона запропонувала державному секретареві США Джонові Керрі більше не вживати слова «тимчасово скасувати» чи «призупиняти дію» щодо санкцій проти Ірану в разі дотримання ним умов угоди. За словами Заріфа, ці слова вводять в оману, оскільки в угоді чітко сказано, що санкції потрібно скасувати.

На думку іранського міністра, щойно Міжнародна агенція з атомної енергетики підтвердить, що Іран виконує умови ядерної угоди, США повинні скасувати всі економічні та фінансові санкції проти Ірану.

Президент США Барак Обама сказав, що укладена з Іраном рамкова угода щодо ядерної програми є «вигідною», і її вдалося укласти завдяки «рішучій, принциповій дипломатії».

Минулої суботи у своєму щотижневому зверненні Обама сказав, що Іран погодився «не накопичувати» матеріали, необхідні для створення ядерної зброї. За словами президента, «міжнародні інспектори матимуть безпрецедентний доступ до іранської ядерної програми, оскільки в Ірані перевірки відбуватимуться частіше й у більшому обсязі, аніж у будь-якій іншій країні».

«Якщо Іран спробує порушити свої зобов’язання, то світ дізнається про це… Ця угода заснована не на довірі, вона заснована на безпрецедентному контролі», – сказав Обама.

За словами президента Ірану Хасана Роугані, рамкова угода, укладена зі світовими державами, захистить права Ірану на ядерну прораму та позбавить країну міжнародних санкцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG