Спеціальні потреби

На ядерних переговорах з Іраном оголосили про досягнення рамкової угоди


Федеріка Моґеріні та Джавад Заріф на прес-конференції у Лозанні

Іран і "шістка" країн-посередників на прес-конференції в Лозанні офіційно оголосили про досягнення ними рамкової угоди за основними параметрами майбутнього всеосяжного договору щодо іранської ядерної програми.

Раніше у четвер міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф відзначив «значний прогрес» на переговорах щодо ядерної програми його країни, проте заявив, що сторонам поки що не вдалося досягти угоди.

У розмові з кореспондентами Заріф сказав, що сторони продовжують працювати над виробленням основних параметрів, що дозволить їм підготувати проект остаточної угоди до 30 червня.

У ніч на четвер Заріф провів переговори з державним секретарем США Джоном Керрі та експертами з іранської та міжнародної делегацій, які тривали кілька годин.

Участь у переговорах щодо іранської ядерної програми беруть представники Ірану і шести світових держав – Китаю, Франції, Росії, США й Німеччини.

31 березня учасники переговорів щодо іранської ядерної програми вирішили продовжити консультації, оскільки до цього терміну їм не вдалося досягти рамкових домовленостей про обмеження Іраном ядерних розробок в обмін на послаблення міжнародних санкцій. Ці домовленості повинні стати основою для всеосяжної майбутньої угоди, крайній термін досягнення якої призначений на 30 червня.

У середу речниця Державного департаменту Марі Гарф повідомила, що сторони продовжують добиватися поступу на переговорах, проте зазначила, що «наразі не досягнуто політичного розуміння».

Відео

Відео затримання Навального. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00
XS
SM
MD
LG