Спеціальні потреби

Загибель українського солдата загрожує зривом перемир’я


Крихке перемир'я між українськими урядовими силами та проросійськими сепаратистами знову опинилося під загрозою в неділю, після того, як українська сторона повідомила про одного загиблого військового та сімох поранених у атаках бойовиків.

Ці втрати, услід за загибеллю в суботу ще одного військовослужбовця під час обстрілу на південному сході, відбулися на тлі обміну звинуваченнями української армії та бойовиків у порушенні мирної угоди, підписаної в Мінську в лютому.

Останні випадки порушення умов припинення вогню відродили побоювання, що угода перестане діяти, хоча, на думку міжнародних спостерігачів, порушення були відносно обмежені.

Сепаратисти посилили свої атаки проти урядових сил і використовували крупнокаліберну артилерію, повідомив речник Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник.

Атаки були зосереджені переважно в районі Донецького аеропорту та Маріуполя.

"Збільшення кількості порушень режиму припинення вогню [сепаратистськими] бойовиками було помітне в останні 24 години," – сказав Мотузяник.

За його словами, повстанці також використовували ракети «Град», що також є порушенням Мінської угоди, яка закликає до виведення важкого озброєння із зони конфлікту.

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка стежить за припиненням вогню, стверджує, що порушення досі обмежені та помітно менші, аніж до підписання угоди про припинення вогню.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG