Спеціальні потреби

Актуально

ЄС рятує антиєвропейську Грецію, а не проєвропейську Україну (огляд преси)

Східна та Західна Європа по-різному сприймала військовий парад 9 травня в Москві, пише Джуді Демпсі з Carnegie Europe. Західні лідери відвідували його двічі, у 1995 та 2005 роках, сподіваючись на нові відносини між Заходом і Росією.

Стара Європа, або ж західна, розглядала паради як святкування закінчення нацизму, і входження Червоної армії в Берлін 1945 року для неї ознаменувало кінець жахливої та катастрофічної доби європейської історії, пише політолог.

Натомість «Нова Європа сприймала ці паради цілком інакше. Радянську Червону армію вони розглядали не як визволителя, а як поневолювача […]. Навіть повернувши собі незалежність, за нечисленними винятками, Нова Європа так ніколи й не позбулася підозр щодо Росії», пише Демпсі.

Нова Європа вступила до НАТО, щоб отримати відчуття безпеки, однак воно похитнулося після захоплення Криму Росією та війни в Україні. Водночас російська агресія змусила змінити свою думку Старої Європи про путінську Росію, і цього року більшість керівників ЄС, за винятком лідерів Чехії та Словаччини, не поїдуть на парад.

«Утім, одному європейському лідерові довелося зважувати своє рішення особливо ретельно: Анґелі Меркель. Канцлер Німеччини надто добре знає історичні та сучасні складні відносини між Берліном і Москвою – і відповідальність і провину Німеччини. Вона не могла відвідати парад на День перемоги через те, як цим маніпулював Путін. Але й не поїхати не могла».

Демпсі схвально відгукується про компромісне рішення, якого досягла канцлер: поїхати до Москви 10 травня, щоб покласти вінок до Могили невідомого солдата, ушанувавши мільйони загиблих у Другій світовій війні.

А Пол Родерік Ґреґорі у Forbes критикує Європу, яка дає 260 млрд доларів Греції, налаштованій проти ЄС, але відмовляється надати 65 млрд проєвропейській Україні.

«Обрання антиєвропейського уряду в Греції показує, що ця країна хоче вийти з ЄС. Євромайдан в Україні показує, що вона була готова ризикнути власним існуванням, щоб стати частиною Європи. Європа щедро наділила вперту Грецію сотнями мільярдів доларів для запобігання кризі, водночас неохоче давши Україні десятки мільярдів лише щоб підтримати її виживання, попри те, що Україна воює замість Європи проти російського експансіонізму», пише автор.

Провальна донорська конференція в Києві 28 квітня перетворилася на монотонні проповіді про необхідність реформ. Промовці, занепокоєні тим, що Україна не знищить корупцію та не здійснить реформи, наполягали на чіткому плані заходів, завдяки якому їхні кошти не потраплятимуть до бездонної ями.

Такий тиск є корисним для країни, яка перебуває на 142 місці з 175 за індексом корупції, продовжує Ґреґорі. «Однак якщо західні донори чекатимуть, поки Україна повністю очиститься, перед тим, як пообіцяти їй кошти, то скоро їм не буде кому допомагати, що матиме тяжкі наслідки для Заходу. Володимир Путін переможе і Україна зникне в його павутині».

Порятунок 11-мільйонної Греції, яка знехтувала своїми обіцянками реформ, є однією з найкорумпованіших членів ЄС і обрала антиєвропейський уряд, який «заграє з Путіним», обійдеться в 260 млрд доларів, пише він.

Натомість 46-мільйонна Україна, яка зазнала невимовних жертв задля перспективи приєднання до ЄС під час Євромайдану, втратила 6 тисяч життів і велику частину своєї території внаслідок війни з Росією і зазнала економічних втрат, «отримує крихти від донорів, які вагаються та непокояться, що її інституції далекі від ідеальних».

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

XS
SM
MD
LG