Спеціальні потреби

Актуально

ОБСЄ: на контрольованих бойовиками територіях – скорочення і невиплати зарплат

На територіях, контрольованих бойовиками угруповань «ДНР» та «ЛНР», фіксують скорочення і невиплати заробітної плати на промислових підприємствах. Про це йдеться у звіті спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, оприлюдненому ввечері 4 липня.

«В контрольованому «ДНР» місті Сніжному (69 км на схід від Донецька), спостерігачі зустрілися з директором заводу з виробництва обладнання для нафтової і газової промисловості. Він сказав, що завод, попри обстріл у серпні минулого року, коли один працівник загинув, все ще в робочому стані. Зараз на заводі працюють тільки 400 людей, порівняно з тисячею до конфлікту. Заробітна плата, додав він, не виплачувалася протягом трьох місяців», – повідомляє місія ОБСЄ.

Схожа ситуація на шахті «Білоріченська», розташованій на контрольованій угрупованням «ЛНР» території в Лутугинському районі, за 31 кілометр на південний захід від Луганська. До початку бойових дій на ній працювали 2700 людей.

«Багато з них далі ходять на роботу, навіть якщо є трохи роботи, крім технічного обслуговування, але жоден не отримував заробітну плату протягом більш як року», – передає ОБСЄ слова директора шахти.

Рік тому припинила роботу також Білоріченська центральна збагачувальна фабрика, на якій працювали 400-500 людей.

Дещо краща ситуація на контрольованій урядом України території.

«Керуючий директор шахти в Тошківці (60 кілометрів на північний захід від Луганська) сказав, що шаха працює в одну або дві зміни на день (порівняно з трьома змінами до конфлікту). 300 людей (порівняно з 980 до конфлікту) працюють і отримують зарплату регулярно, додав він», – повідомляють міжнародні спостерігачі.

Співробітники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ збирають в Україні, в тому числі і на Донбасі, інформацію не лише про бойові дії чи дислокацію озброєнь, а й про життя на територіях, щодо яких здійснюється спостереження. Свої звіти про роботу протягом попередньої доби фахівці оприлюднюють увечері наступного за днем спостереження дня.

Передрук з "Радіо Свобода"

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG