Спеціальні потреби

Актуально

Нова залізна завіса в Європі (огляд преси)

Кордон між Україною та Польщею став новою залізною завісою в Європі, пише Politico. У репортажі з прикордонного переходу Шегині-Медика Аннабель Чепмен називає наслідки ізоляції від Європейського Союзу для українців «нищівними».

Перетин кордону, якого ще сто років не існувало, зараз виглядає як подорож у минуле, пише авторка: «Навіть бідний Підкарпатський регіон у південно-східному кутку Польщі – на кілометри попереду». Завдяки членству Польщі в ЄС і коштам, які вона отримує у зв’язку з цим, економічний розрив між двома сторонами кордону очевидний.

«Тому Польща, яка не є багатою країною за стандартами ЄС, стала символом процвітання для українців. Вони линуть сюди десь так само, як поляки до Британії в пошуках добре оплачуваної роботи. Однак кордон і складний процес отримання візи означають, що для багатьох в Україні Польща та решта ЄС залишаються далекою мрією», – пише Чепмен.

І дедалі більші проблеми України в економіці та безпеці означають, що й так великий розрив з Польщею буде зростати, передбачає вона.

А в Reuters вийшла стаття під назвою «Незалежні ЗМІ продовжують боротьбу в путінській Росії». Попри кампанію Кремля, спрямовану на придушення незгодних з його діями, та використання ЗМІ як політичної зброї, в Росії залишаються незалежні видання – такими автор називає зокрема радіостанцію «Эхо Москвы», телеканал «Дождь», журнал «Новое время».

Утім, він визнає, що «існування кількох ЗМІ, які критикують владу, допомагає Путіну заперечувати звинувачення всередині країни та за кордоном у тому, що Росія не дає свободи журналістам, і дає змогу випускати пару опозиції».

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG