Спеціальні потреби

Актуально

Сорос: полегшіть Україні тягар заборгованості і не бійтеся дефолту

Джордж Сорос

Україна заслуговує на те, щоб позичальники полегшили тягар її заборгованості, пише Джордж Сорос у Wall Street Journal, – адже вона працює над реформами, які поставлять її економіку на ноги.

Переговори про реорганізацію боргу України тривають зараз у Сан-Франциско. Однак там, де панує «право сильного», єдиний важіль, який залишається Києву, – це погрожувати дефолтом, якщо позичальники не полегшать країні виплату боргу, пише видатний фінансист і меценат.

«Я певен, у відповідь власники облігацій попереджають Україну, що в разі оголошення дефолту ніхто ще довго не інвестуватиме в країну», – продовжує він.

Проте дефолти мають тривалі негативні наслідки зазвичай лише тоді, коли позичальники впираються до останнього, пише фінансист, натомість коли вони швидко досягають згоди з країною, навіть ціною певних збитків для себе, країна переважно повертається до норми за рік-два.

«Український уряд героїчно бореться за структурні реформи […]: викорінення корупції, реформування судової системи, припинення залежності країни від російського газу, включення економіки в Європейський Союз, підтримку сільського господарства, очищення банківської системи тощо. Якщо полегшення боргового тягаря може підтримати ці реформи, інвестори повинні вимагати цього (як це зараз робить МВФ) і не зважати на аргумент, нібито списання боргу віщує біду. Якщо дефолт залишиться єдиним способом полегшити борг, інвестори мають аплодувати Україні, а не засуджувати її за це», – переконує Сорос.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG