Спеціальні потреби

Актуально

Сорос: полегшіть Україні тягар заборгованості і не бійтеся дефолту

Джордж Сорос

Україна заслуговує на те, щоб позичальники полегшили тягар її заборгованості, пише Джордж Сорос у Wall Street Journal, – адже вона працює над реформами, які поставлять її економіку на ноги.

Переговори про реорганізацію боргу України тривають зараз у Сан-Франциско. Однак там, де панує «право сильного», єдиний важіль, який залишається Києву, – це погрожувати дефолтом, якщо позичальники не полегшать країні виплату боргу, пише видатний фінансист і меценат.

«Я певен, у відповідь власники облігацій попереджають Україну, що в разі оголошення дефолту ніхто ще довго не інвестуватиме в країну», – продовжує він.

Проте дефолти мають тривалі негативні наслідки зазвичай лише тоді, коли позичальники впираються до останнього, пише фінансист, натомість коли вони швидко досягають згоди з країною, навіть ціною певних збитків для себе, країна переважно повертається до норми за рік-два.

«Український уряд героїчно бореться за структурні реформи […]: викорінення корупції, реформування судової системи, припинення залежності країни від російського газу, включення економіки в Європейський Союз, підтримку сільського господарства, очищення банківської системи тощо. Якщо полегшення боргового тягаря може підтримати ці реформи, інвестори повинні вимагати цього (як це зараз робить МВФ) і не зважати на аргумент, нібито списання боргу віщує біду. Якщо дефолт залишиться єдиним способом полегшити борг, інвестори мають аплодувати Україні, а не засуджувати її за це», – переконує Сорос.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG