Спеціальні потреби

Сирія не стане для Росії другим Афганістаном – російські ветерани-афганці


У Росії не вважають Сирію другим Афганістаном. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

У Росії не вважають Сирію другим Афганістаном. Відео

Росіяни підтримують російську повітряну кампанію у Сирії, водночас, не всі погоджуються з використанням сухопутних сил.

Повітряні удари збройних сил Росії у Сирії проти ворогів Башара Асада викликали побоювання, що справжньою метою дій Москви є боротьба проти підтримуваних США повстанців. Дехто вважає, що Росія, як і СРСР у 1979 в Афганістані, веде опосередковану війну проти Америки. Російські ветерани афганського конфлікту говорять, між цими двома війнами мало спільного, адже Москва не планує проводити наземну операцію.

У грудні 1979 керівництво Радянського Союзу перекинуло тисячі військовослужбовців до Афганістану, з метою боротьби з моджахедами. На допомогу останнім прийшов уряд США. Так розпочався конфлікт, що тривав майже 10 років, і забрав багато людських життів.

«Все ж таки ми вважали, що за 9 років війни ми могли зробити більше, щоб припинити цю війну. Ми не планували брати участь у конфлікті упродовж довгого часу. Війна в Афганістані продемонструвала, для уряду важко брати участь у війні протягом довгого часу», - розповідає ветеран та директор Музею афганської війни Ігор Єрін.

Дехто переконаний, сценарій афганської війни може повторитися у Сирії, оскільки США підтримують повстанців, проти яких скеровані удари російської авіації. Однак, російські ветерани афганської війни повторюють слова свого уряду - єдина загроза йде від тих, хто виступає проти влади у Дамаску. Антиурядові сили вони називають терористами.

«Існують величезні відмінності між двома війнами щодо тактики. Поки ми використовуємо лише авіа удари. Сирійська армія знаходиться на землі ... Хочу звернути увагу, щоб без наземної операції, наша підтримка не буде ефективною. Для того, щоб очистити території від терористів треба провести повномасштабну наземну операцію», - каже член Російського союзу ветеранів Афганістану Олександр Разумов.

У самій Росії населення підтримує російську повітряну кампанію у Сирії. Водночас не всі погоджуються з використанням сухопутних сил.

«Ми вже отримали досвід від війни в Афганістані. Не думаю, що ми будемо повторювати його. Крім того, це 21-й століття – присутність нашої піхоти не потрібна. Ми просто скидатимемо бомби. Можливо ми дамо зброю, але сумніваюсь, що Сирія стане другим Афганістаном», - каже будівельник Абдул Худжаллатіпов.

Під час війни в Афганістані, за офіційними радянськими даними, загинуло трохи більше 15 тисяч військовослужбовців.

«Навіть мінімальні втрати можуть мати серйозний вплив на ситуацію в цілому. Урок який ми маємо винести – звести втрати до мінімуму. Можна зазнати втрат і у повітрі. Можуть бути атаки і на наші бази у Сирії», - каже представник Московського Центру Карнеґі Володимир Дворкін.

Очолена США міжнародна коаліція з понад 60 країн світу відкинула будь-яку координацію своїх дій з Москвою. Єдине про що домовилися сторони – це обмін даними щодо польотів над Сирією, щоб запобігти нещасним випадкам у повітрі, які можуть поглибити протистояння.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG