Спеціальні потреби

Пропозиція про вилучення цінностей у біженців в Данії викликало громадський протест


Датський депутат Йенс Роде покинув правлячу партію на знак протесту проти спірною ініціативи, що стосується процедури прийому біженців у країну.

Йенс Роде заявив, що прийняв рішення покинути партію «Венстре» і вступити в ряди центристської соціал-ліберальної партії Данії після того, як його колишні однопартійці запропонували вилучати у біженців на митниці грошові кошти та цінності, вартість яких перевищує 437 доларів.

«Я здивований і стурбований тим, що серед датчан не помітне ширшого протесту, і що немає більшої кількості людей, які встали б і заявили, що подібне не може бути правильним», - сказав Йенс Роде. Він підкреслив, що «те, що ми повинні приймати подібну політику, - неправильно, а віднімати останні прикраси і гідність у біженців, коли вони прибувають в Данію, - неприпустимо».

У парламенті партію «Венстре» підтримує «Народна партія», яка виступає проти імміграції. Нова пропозиція не пройшла процедури голосування, проте сама ініціатива вже викликала негативну реакцію міжнародного співтовариства.

Міграційні служби Данії відзначають, що прийняття законопроекту дасть владі «можливість обшукувати одяг і багаж претендентів на притулок та інших мігрантів, що не мають дозвіл на проживання в Данії, з метою пошуку цінностей, які могли б компенсувати витрати країни».

XS
SM
MD
LG