Актуально
Уряд США допоможе ветеранам АТО і переселенцям почати власний бізнес
Як розпочати власний бізнес, якщо ти ветеран АТО або вимушений переселенець, що втратив домівку і роботу? Спільну ініціативу оголосили уряди Україні і Сполучених Штатів. Суперпільгові кредити – під 5% річних надають незахищеним, але ініціативним. Умова отримання кредиту одна: бізнес має бути соціально орієнтованим. Таким як наприклад ресторан “Піца Ветерано” у Києві.
Дев’ятеро хлопців, демобілізованих з армії, зняли бронежилети й вдягли кухарські фартуки, і замість “сепарів” кришать цибулю. Піцу, приготовану колишніми АТОшниками, віднедавна можна скуштувати в центрі столиці – переході під Бесарабкою. Їхні військові професії - десантник, мінометник, танкіст. Місити тісто і пекти піцу довелося вчитися. Хлопців зібрав під одним дахом ресторану “Піца ветерано” Леонід Остальцев. До війни він працював у піцерії. Пішов в армію добровольцем, влітку 14-ого, коли в Луганську збили ІЛ-76 з українськими десантниками. Був кулеметником, пройшов Саур-могилу і Піски. А повернувшись, вирішив зробити такий проект, щоб бути ближче до своїх.
“Я побачив, що коли ветерани разом йдуть до якоїсь мети, їм разом дуже цікаво”, - каже Леонід.
Працевлаштував не тільки сам себе, а й побратимів.
“Почав шукати роботу. Ходив в центрі, заходив у різні місця і випадково проходив тут, мимо цього місця. Льоня якраз тут стояв і каже “Заходь”. А в мене грошей не було, і було трохи ніяково. Нагодували мене піцою, напоїли. А я кажу: “Дайте мені роботу”, - пригадує Артем Руденко.
В проект Леоніда ніхто не вірив і інвестори дивилися на нього скептично. Але нині ресторан в усіх на слуху. Розпочати соціальний проект, такий як “Піца ветерано” відтепер буде легше. Для ветеранів АТО і переселенців починає діяти програма пільгового кредитування. Це спільна ініціатива українського та американського урядів.
“Цей проект може стати рятівним колом для великої кількості переселенців та демобілізованих вояків АТО”, - каже посол Джеффрі Пайетт.
Процедура отримання кредиту проста: треба довести, що бізнес-проект соціальний і заповнити заявку на сайті Ощадбанку.
“Ціна цих кредитних ресурсів – 5% річних. Такого у нас в країні взагалі немає. Ця співпраця між державним Ощадбанком і Вестерн НІС фонду, який отримує ці кошти від американського уряду ставить за мету надихнути тих людей, які дуже хочуть щось зробити для свого суспільства, але не мають ресурсу. Тепер в них може бути цей ресурс. Щоб втілити в реалії свої мрії і амбіції”, - говорить міінстр фінансів України Наталія Єресько.
“Це дає можливість завдяки підтримці уряду Україні і США людям, які втратили свої домівки, розпочати свою справу. Людям, які втратили на окупованих територіях свої домівки”, - каже голова Правління «Ощадбанку» Андрій Пишний.
Співробітники “Піца ветерано” кажуть: вони вже готують бізнес-плани.
Всі новини дня
Показати війну через мистецтво – у Варшаві експонується виставка “Україна. Під іншим небом”. Відео
Фото зруйнованих будинків та понівечених російським снарядами полів. Символічно хрест на хрест заклеєні вікна. Колискова для вбитих дітей. Це виставка “Україна. Під іншим небом”, яка відбувається зараз у Варшаві.
Сенатори США: Зупинити Путіна – в інтересах нацбезпеки Європи та США. Відео
«Чим більше звірств ми бачимо від Путіна та росіян, тим більше Захід відданий ідеї припинили ці звірства», - заявила сенаторка-демократка Джин Шагін. «Українців не залякати бомбардуванням цивільного населення, - бо знають, що поставлено на карту», - наголосив cенатор-республіканець Піт Рікеттс.
Лідери ЄС схвалили спільні закупівлі боєприпасів для України

Лідери Європейського Cоюзу схвалили план відправки Україні мільйона артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців.
Міністри закордонних справ і оборони ЄС схвалили цей план на початку тижня, а лідери 27 країн-членів блоку дали своє політичне схвалення на саміті в Брюсселі 23 березня.
«Беручи до уваги інтереси безпеки й оборони всіх держав-членів, Європейська рада вітає домовленість щодо термінової доставки в Україну боєприпасів класу «земля-земля» й артилерійських боєприпасів, а також, за запитом, ракет, у тому числі шляхом спільних закупівель і мобілізації належного фінансування», – йдеться в заяві за підсумками зустрічі.
Лідери ЄС також повторили «своє рішуче засудження» агресивної війни Росії проти України, яка є «явним порушенням Статуту ООН», і наголосили на непохитній підтримці Європейським союзом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.
«Росія має припинити свою агресію і негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої сили з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – наголошується в заяві.
Лідери країн ЄС також наголосили, що Європейський союз залишається відданим збереженню і збільшенню колективного тиску на Росію, у тому числі шляхом можливих подальших обмежувальних заходів, і продовженню роботи над обмеженням ціни на нафту разом з партнерами.
Президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення подякував лідерам за ініціативу.
22 березня стало відомо, що Іспанія приєднується до угоди Європейського союзу зі спільної закупівлі боєприпасів для України. Таким чином, кількість країн Євросоюзу, які долучилися до спільної ініціативи, збільшиться до 18. Також до неї приєдналася Норвегія
- Голос Америки
Україна становить фундаментальний інтерес для США та глобальної безпеки - генерал Міллі

Стратегію Сполучених Штатів щодо України детально роз'яснив під час представлення бюджетних пропозицій у Палаті представників США голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
У ході слухань 23 березня генерал Міллі отримав запитання від конгресмена-республіканця Маріо Діаз-Баларта щодо стратегії США стосовно підтримки України та відповів, що вона чітко озвучена президентом Джо Байденом. “Стратегічною метою є захист міжнародного порядку, встановленого глобально у 1945 році, - уточнив генерал Міллі. - Ми досягнемо цього, коли Україна залишатиметься вільною суверенною незалежною країною з усіма своїми територіями. Тоді ви знатимете, що цей порядок, заснований на правилах, захищено”.
За словами генерала, якщо світовий порядок не буде захищено, на той час, оборонні бюджети подвояться, бо "тоді йтиметься не про конкуренцію великих сил, а конфлікт великих сил, що стане надзвичайно небезпечним для всього світу”.
Боротьба України є екзистенційною для України і становить важливий національний інтерес, який є фундаментальним для Сполучених Штатів, європейської та глобальної безпеки.Марк Міллі
Боротьба України є екзистенційною для України і становить важливий національний інтерес, який є фундаментальним для Сполучених Штатів, європейської та глобальної безпеки, додав генерал Марк Міллі.
Конгресмен-республіканець Кріс Стюарт уточнював, чи стратегія щодо України включає звільнення Криму. Генерал Міллі відповів, що це є максималістичною метою, озвученою українським президентом публічно.
“Це мета, якої надзвичайно важко досягнути, - сказав Міллі. - Наше завдання полягає в тому, щоб допомогти Україні захистити себе. Сполучені Штати не воюють з Росією, навіть якщо вона намагається це подати саме так. Ми допомагаємо країні захищатися”.
Своєю чергою, під час слухань міністр оборони США Ллойд Остін подякував Конгресу “за неймовірну підтримку протягом року” та наголосив, що Україна завдяки західним має не лише системи озброєння та боєприпаси, необхідні для збереження ефективності на полі бою, але допомога від США “дозволяє також українцям інвестувати у майбутні можливості” для самооборони.
Перший запуск ракети, надрукованої на 3D-принтері провалився

Ракета, майже повністю виготовлена з частин, надрукованих на 3D-принтері, здійснила перший запуск в середу ввечері, але впала через три хвилини польоту не досягнувши орбіти.
На борту випробувального польоту Relativity Space не було нічого, крім першого металевого виробу надрукованого на 3D-принтері шість років тому.
Стартап хотів вивести сувенір на орбіту заввишки 125 миль (200 кілометрів) на кілька днів, перш ніж увійти в атмосферу і згоріти разом із верхнім ступенем ракети.
Як виявилося, перший ступінь, після старту ракети зі космодрому на мисі Канаверал, відокремився, як було заплановано. Але верхній ступінь спалахнув, а потім вимкнувся та впав в Атлантичний океан.
Це третя спроба запуску з місця, де колись була ракетна установка. Раніше цього місяця Relativity Space прибула за півсекунди після запуску, двигуни ракети загорілись, а потім раптово вимкнулися.
Хоча верхній ступінь вийшов з ладу, і місія не вийшла на орбіту, «перші запуски завжди вражають, і сьогоднішній політ не став винятком», — сказала коментатор запуску Relativity Space Арва Тізані Келлі після запуску в середу.
Більшість 33-метрової ракети, включно з її двигунами, створено на величезному 3D-принтері компанії в Лонг-Біч, Каліфорнія.
Relativity Space повідомила, що металеві частини, надруковані на 3D-принтері, становлять 85% ракети під назвою Terran. Більші версії ракети матимуть ще більше, а також їх можна буде багаторазово використовувати для кількох польотів.
Інші космічні компанії також покладаються на 3D-друк, але деталі складають лише невелику частину їхніх ракет.
Заснована в 2015 році парою молодих аерокосмічних інженерів, Relativity Space привернула увагу інвесторів і венчурних капіталістів.
Відділ охорони здоров’я та науки Associated Press отримує підтримку від Науково-освітньої медіа-групи Медичного інституту Говарда Хьюза. AP несе повну відповідальність за весь вміст
Форум