Спеціальні потреби

На Паралімпійські ігри не потрапить жоден російський спортсмен


Російських паралімпійців можуть не допустити до Олімпіади. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Допінг-скандал, пов’язаний із російськими спортсменами, став провідною темою світових медіа напередодні Олімпійських ігор. Самі спортсмени, які прибули на змагання, сподіваються, що цей неприємний інцидент залишиться в минулому і не затьмарить увагу публіки до їхніх виступів. Утім поки що це малоймовірно – до скандалу нев’їздними російськими спортсменами-олімпійцями, схоже додасться ще один нерадісний епізод із російськими паралімпійцями.

У Ріо питання вживання допінгу російськими спортсменами досі залишається дражливим. Брати участь в іграх Міжнародний олімпійський комітет дозволив двохсот сімдесяти одному російському спортсмену і це з тих трьох сотень вісімдесяти дев’яти, які спершу претендували на участь у Олімпійських іграх.

Частина з них побачити Ріо тепер може лише з телевізійного екрану, адже перевірка показала – в Росії на державному рівні підтримувалась допінгова програма для легкоатлетів. Американський важкоатлет Кендрік Феріс зізнається, йому прикро, що цього разу в своїй ваговій категорії він не буде змагатися з грізним російським суперником.

«Один сильний конкурент у моїй ваговій категорії був призером у 2012 році. Цьогоріч він не буде змагатися. Але врешті-решт ми – спортсмени – не є тими, хто може контролювати цей процес, тому нині нам терба зосередитися і працювати на результат», – розповідає Кендрік Феріс.

Уряди багатьох країн та міжнародних організацій домагалися повної дискваліфікації російських спортсменів з цьогорічних Олімпійських ігор. Але Міжнародний олімпійський комітет дозволив кожній окремій спортивній федерації вирішувати самостійно – хто зі спортсменів має право долучитися до змагань.

Більшість дискваліфікованих росіян були важкоатлетами, легкоатлетами та байдарочниками. Кендрік переконаний, Федерація з важкої атлетики прийняла правильне рішення.

«Спорт має залишатися чесним, – переконаний Кендрік. – Ми повинні бути впевненими, що всі спортсмени тренуються і змагаються в установленому порядку. Це і є найкращий шлях до справедливої конкуренції, і саме така конкуренція має бути на Олімпійських іграх, адже це – найбільші ігри у світі».

Для американської штангістки Морґан Кінґ – ці змагання стануть першими у житті. Вона каже, через це намагалася відсторонитися від розмов про допінг-скандал і зосередитися на підготовці до виступу.

«Для мене ці Олімпійські ірги – перші, й безумовно я не хочу, щоб скандал довкола них затьмарив мій перший досвід, – ділиться Морґан. – Я переконана, що федерація з важкої атлетики вчинила правильно, вввівши заборону. Якщо люди махлюють, вони мають знати, що це не мине без наслідків».

Більшість спортсменів, яких у Ріо опитав «Голос Америки», заявили, що нині настав час залишити допінговий скандал позаду й рухатися вперед. Вони переконані, що саме перемоги тих, хто таки потрапив на змагання, мають запам’ятатися найбільше.

Але схоже – на цьому історія допінгового викриття для Росії не закінчиться. Сьогоднішня заява Міжнародного паралімпійського комітету стала вироком для Росії.

«Керівна рада Міжнародного паралімпійського комітету ухвалила рішення тимчасово усунути від діяльності Паралімпійський комітет Росії. Це рішення має негайно набрати чинності. Це також значить, що Паралімпійський комітет Росії втрачає всі права та привілеї членства в Міжнародному паралімпійському комітеті. Включно з тим, що він не зможе подати списки своїх спортсменів на участь у змаганнях», – заявив президент Міжнародного паралімпійського комітету cер Філіп Крейвен.

А отже на Паралімпійських іграх, які у вересні відбудуться в Бразилії одразу по завершенні Олімпійських змагань, не буде допущений жоден російський спортсмен.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

XS
SM
MD
LG