Спеціальні потреби

Іноземні хакери проникли в бази даних виборців двох американських штатів


Pentagon hacking

Хакери, можливо, російські, проникли в бази даних виборців в двох американських штатах - про це йдеться в розслідуванні журналіста Майкла Ізікоффа, опублікованому в понеділок на Yahoo News. ФБР знайшло підтвердження того, що іноземні хакери проникли в базу даних виборців в двох американських штатах. Згідно з листом Федерального Бюро розслідувань, який потрапив в руки журналіста, цього літа агенти розслідували кібер-атаки на системи голосування в двох штатах. Згідно з іншими джерелами, в Іллінойсі були викрадені персональні дані двохсот тисяч виборців. В іншому штаті, в Арізоні, вірус, запущений в базу даних виборців, не дав такого результату.


Згідно ФБР, атаки здійснювалися з восьми IP-адрес. У бюро не виключають, що подібним атакам піддавалися виборчі системи і в інших штатах.

За даними експерта з кібер-безпеки, який проаналізував інформацію на прохання журналіста, одна з цих IP-адрес з'являлася раніше на російських хакерських форумах. А методи, якими користувалися хакери, схоже на ті, які застосовувалися в атаках, в яких підозрюють росіян, зокрема на Всесвітнє Антидопінгове Агентство. За даними працівника виборців комісії Іллінойсу, агенти ФБР розслідують потенційну зв'язок хакерської атаки на виборчу систему штату і на комп'ютери Національного комітету Демократичної партії США та інших політичних організацій, в яких підозрюють російських хакерів, які працюють на Кремль. Однак в ФБР не виключають, що це могли бути і звичайні хакери, зацікавлені в приватної інформації громадян.

ФБР і Міністерство внутрішніх справ, йдеться в статті, попередило працівників виборчих комісій, щоб вони посилили заходи безпеки, зокрема МВС запропонувало допомогу експертів по кібер-безпеці з тим, щоб вони протестували комп'ютерні системи виборчих комісій на предмет уразливості до дій хакерів.


Один з потенційних наступних кроків - присудження Міністерством внутрішніх справ системі голосування США статусу «критично важливою інфруструктури» і надання їй захисту на федеральному рівні. На сьогоднішній день підрахунком голосів займаються місцеві влади. Близько 40 штатів використовують паперові бюлетені для голосування, які потім скануються і підраховуються комп'ютером. Результати голосування в цих штатах, в разі підозри про фальсифікації, можна перерахувати вручну. Але ось в шести штатах і в декількох виборчих округах ще чотирьох штатів голосування повністю автоматизовано, що робить систему для голосування вразливою до хакерів.


МВС застерегло працівників виборчих комісій , щоб вони переконалися, що всі машини для голосування були відключені від Інтернету в момент виборів і підрахунку голосів, і порекомендувало зробити деякі інші кроки для збільшення безпеки, такі як обмеження доступу до баз даних виборців.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG