Спеціальні потреби

Актуально

Іноземні хакери проникли в бази даних виборців двох американських штатів

Pentagon hacking

Хакери, можливо, російські, проникли в бази даних виборців в двох американських штатах - про це йдеться в розслідуванні журналіста Майкла Ізікоффа, опублікованому в понеділок на Yahoo News. ФБР знайшло підтвердження того, що іноземні хакери проникли в базу даних виборців в двох американських штатах. Згідно з листом Федерального Бюро розслідувань, який потрапив в руки журналіста, цього літа агенти розслідували кібер-атаки на системи голосування в двох штатах. Згідно з іншими джерелами, в Іллінойсі були викрадені персональні дані двохсот тисяч виборців. В іншому штаті, в Арізоні, вірус, запущений в базу даних виборців, не дав такого результату.


Згідно ФБР, атаки здійснювалися з восьми IP-адрес. У бюро не виключають, що подібним атакам піддавалися виборчі системи і в інших штатах.

За даними експерта з кібер-безпеки, який проаналізував інформацію на прохання журналіста, одна з цих IP-адрес з'являлася раніше на російських хакерських форумах. А методи, якими користувалися хакери, схоже на ті, які застосовувалися в атаках, в яких підозрюють росіян, зокрема на Всесвітнє Антидопінгове Агентство. За даними працівника виборців комісії Іллінойсу, агенти ФБР розслідують потенційну зв'язок хакерської атаки на виборчу систему штату і на комп'ютери Національного комітету Демократичної партії США та інших політичних організацій, в яких підозрюють російських хакерів, які працюють на Кремль. Однак в ФБР не виключають, що це могли бути і звичайні хакери, зацікавлені в приватної інформації громадян.

ФБР і Міністерство внутрішніх справ, йдеться в статті, попередило працівників виборчих комісій, щоб вони посилили заходи безпеки, зокрема МВС запропонувало допомогу експертів по кібер-безпеці з тим, щоб вони протестували комп'ютерні системи виборчих комісій на предмет уразливості до дій хакерів.


Один з потенційних наступних кроків - присудження Міністерством внутрішніх справ системі голосування США статусу «критично важливою інфруструктури» і надання їй захисту на федеральному рівні. На сьогоднішній день підрахунком голосів займаються місцеві влади. Близько 40 штатів використовують паперові бюлетені для голосування, які потім скануються і підраховуються комп'ютером. Результати голосування в цих штатах, в разі підозри про фальсифікації, можна перерахувати вручну. Але ось в шести штатах і в декількох виборчих округах ще чотирьох штатів голосування повністю автоматизовано, що робить систему для голосування вразливою до хакерів.


МВС застерегло працівників виборчих комісій , щоб вони переконалися, що всі машини для голосування були відключені від Інтернету в момент виборів і підрахунку голосів, і порекомендувало зробити деякі інші кроки для збільшення безпеки, такі як обмеження доступу до баз даних виборців.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG