Спеціальні потреби

Джуліан Ассанж: WikiLeaks – це внесок у демократію в США


Після оприлюднення викраденої електронної переписки та інших даних Демократичної партії США, організація WikiLeaks фактично стала чинником у виборчій кампанії США. Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж в інтерв’ю американському громадському радіо NPR виправдовує зливи інформації, наполягаючи, що йдеться про інформування громадськості.

Джуліан Аcсанж давав інтерв’ю американському радіо зі стін посольства Еквадору в Лондоні. Він переховується там вже чотири роки, скориставшись політичним притулком.

Ассанж погодився на добровільну ізоляцію, щоб уникнути екстрадиції у Швецію, через звинувачення у зґвалтуванні.

Але, відкидаючи звинувачення, він віддавна наполягав, що насправді остерігається можливої екстрадиції у Сполучені Штати, де його підозрюють у причетності до викрадення державної інформації.

Зі стін посольства Ассанж через Skype сказав радіо НПР, що останні зливи інформації про Демократичну партію США є прикладом суспільно-корисної роботи WikiLeaks – роботи, яку повинні виконувати ЗМІ і журналісти:

«Це видатний і важливий внесок наших джерел і WikiLeaks у демократію в Сполучених Штатах».

Журналістським успіхом Ассанж називає оприлюднення електронної переписки, що показала упередженість партійних функціонерів Демократичної партії під час номінаційної кампанії. Принаймні чотири чільні посадовці визнали проблеми і пішли у відставку.

Але стосовно WikiLeaks та особисто Ассанжа є застереження щодо методів роботи і цілей.

Урядові служби у США заявляли, що електронну інформацію Демократичної партії викрадали хакери, пов’язані з державними структурами Росії.

В інтерв’ю NPR Ассанж не підтвердив, але й не заперечив російську причетність, пославшись на те, що захищає осіб, які діляться інформацію:

«Досі ми з WikiLeaks маємо бездоганну репутацію. Уздовж 10 років ми ніколи не оприлюднили інформацію, яка розкривала б джерела».

Критики Ассанжа і WikiLeaks вказують, що коли джерела пов’язані зі структурами інших держав або оприлюднюються з метою впливу зовнішніх сил на політичні процеси у США, то йдеться не про послугу демократії і не про журналістську роботу, а про політичне маніпулювання.

Дивіться також: У НАБУ знайшлись матеріали, які загрожують Трампу?

У НАБУ знайшлись матеріали, які загрожують Трампу? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

XS
SM
MD
LG