Спеціальні потреби

Імена винних за збиття літака рейсу MH17 можуть бути названі до кінця року - Джулі Бішоп


Австралійський міністр закордонних справ Джулі Бішоп в інтерв’ю національному мовнику Ей-Бі-Сі в неділю заявила, що вже до кінця поточного року можуть бути підтверджені імена осіб, винних у збитті над Україною 2014 року лайнера Малайзійських авіаліній MH17. Минулої середи Міжнародна комісія слідчих оприлюднила звіт, в якому стверджується, що літак був збитий з російської установки про-російськими сепаратистами з території східної України. Бішоп закликала Росію «співпрацювати, щоб надати всю можливу допомогу об’єднаній команді слідчих, щоб винні у скоєному були притягнуті до відповідальності».

«Наступний крок – це ідентифікувати винних у системі підпорядкування серед російських військових та визначити тих, хто приймав рішення та нарешті управляв зброєю. Цей процес розпочався, і я надіюсь, до кінця цього року, можливо на початку наступного, список тих, які, на наш погляд, повинні бути притягнуті до відповідальності, буде утверджений, і повинне розпочатися судове переслідування», - сказала Бішоп.

«Це може бути процес на зразок Локербі. Трибунал, створений міжнародною спільнотою чи, це може бути судовий процес на національному рівні, скажімо, в Нідерландах, якщо у них буде можливість вимагати екстрадиції», - сказала міністр. Вона допустила, що судовий процес на національному рівні може бути успішним, якщо будуть захищені інтереси 298 жертв того рейсу.

XS
SM
MD
LG