Спеціальні потреби

Російські націоналісти причетні до спроби держперевороту у Чорногорії – прокуратура


Російська націоналісти стоять за ймлвірною спробою державного перевороту у Чорногорії, до якого входили план вбивства прозахідного премєр-міністра країни через намір його уряду приєднатися до НАТО. Таку заяву в неділю зробив головний спеціальний прокурор країни Мілівоє Катнич. Прокурор сказав, що слідчі дійшли висновку, що «націоналісти з Росії» організували кримінальну групу, яка планувала проникнути у будинок парламенту у день виборів, вбити премєр-міністра Міло Джукановича та привести до влади про-російську коаліцію.

ПВ день виборів, 16 жовтня, правоохоронці арештували близько 20 громадян Чорногорії та Сербії, в тому числі і головнокомандувача силами спеціального поліцейського призначення Сербії. 14 з них нині залишаються під арештом, у тому числі і ті, хто воював на боці про-російських сепаратистів на сході України.

Російська сторона причетність до спроби перевороту відкидає.

Чорногорія отримала запрошення до членства в НАТО попри гостре незадоволення свого історичного союзника Росії. Заступник Генсекретаря Альянсу Роуз Готтемоллер, яка відвідала Чорногорію тиждень тому, каже, що очікує набуття країною членства в НАТО вже наступної весни після того, як всі 28 нинішніх країн-членів Альянсу ратифікують угоду у своїх парламентах.

XS
SM
MD
LG