Спеціальні потреби

В Барселоні пройшов мітинг за єдність Іспанії


У Барселоні пройшов масовий мітинг противників виходу Каталонії зі складу Іспанії, якого домагається уряд регіону. За оцінками поліції, в акції взяли участь 350 тисяч чоловік. Організатори мітингу говорять про 900 тисяч учасників. «Можливо, ми мовчали занадто довго», - заявив один демонстрант інформагентству AFP в неділю. Організатори недільного мітингу повідомили, що його гаслом став заклик: «Досить! Відновимо здоровий глузд! » Демонстранти, які зібралися на площі Уркінаона, скандували: «Хай живе Іспанія!»

Минулого тижня переважна більшість каталонців проголосували за незалежність. В ході референдуму, який Мадрид назвав незаконним, понад 90 відсотків виборців висловилися за вихід регіону з Іспанії, але явка була істотно нижче 50 відсотків. Опитування громадської думки регулярно показували, що число юніоністів в Каталонії перевищує кількість прихильників незалежності.

Лідери Каталонії, яким належить прийняти важкі рішення про те, що робити далі, закликають до діалогу з національним урядом Іспанії.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой не виключив використання конституційних повноважень для відкликання автономного статусу Каталонії, якщо регіон проголосить незалежність.

Напередодні у суботу організатори акцій за незалежність, які пройшли в Барселоні, Мадриді та інших іспанських містах, просили мітингуючих одягати біле та не нести ані каталонських, ані національних прапорів. У Мадриді паралельно пройшла багаточисельна демонстрація за єдність Іспанії.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG