Актуально
- Голос Америки
Європейське турне Трампа – Велика Британія, Ірландія та Франція

Президент США Дональд Трамп і перша леді Меланія Трамп з 3 червня по 5 червня перебуватимуть з державним візитом у Великій Британії. Це не перший візит Трампа до цієї країни. У липні 2018 року президент Трамп здійснив до Великої Британії робочий візит. Білий дім заявив, що цей візит підтвердить "стійкі та особливі відносини між Сполученими Штатами та Сполученим Королівством".
Окрім приватного обіду та державного банкету, на якому буде присутня королева, президент і перша леді також відвідують культурні заходи з іншими членами королівської сім'ї.
Вони візьмуть участь у заходах, присвячених 75-й річниці Нормандської операції, включаючи візит до Портсмута. Очікується, що представники інших країн візьмуть участь у цих заходах.
Трамп проведе робочий круглий стіл у Палаці Сент-Джеймс і матиме зустріч з британською прем'єркою Терези Мей, яка подає у відставку після нездатності домовитися про вихід Великої Британії з Європейського Союзу. Мей заявила, що піде у відставку 7 червня.
Трамп, який підтримав Брекзіт, критикував Мей за її позицію у цьому питанні. Відповідаючи на запитання журналіста в четвер, Трамп сказав, що він може зустрітися з Борисом Джонсоном і Найджелом Фараджем - політиками, які виступали за вихід Великої Британії з ЄС та можуть заступити на посаді Мей. Трамп назвав їх обох своїми друзями, "дуже гарними хлопцями, дуже цікавими людьми".
У інтерв'ю в п'ятницю з британським таблоїдом The Sun, Трамп заявив, що Борис Джонсон буде "відмінним" вибором у якості керівника консервативної партії. "Я думаю, що Борис зробить дуже хорошу роботу", - сказав він, додавши, що його підтримка "може допомогти будь-кому".
Після свого триденного візиту до Британії, Трамп відлетить до Шеннона, Ірландія, де матиме зустріч з прем'єр-міністром країни Лео Варадкаром. 6 червня Трамп відбуде до Франції, де разом з президентом Франції Еммануелєм Макроном відзначить річницю Нормандської операції.
Всі новини дня
В ООН стурбовані обстрілом Херсона під час евакуації та закликають РФ надати доступ гуманітарним організаціям до лівого берега

Майже два десятки країн-членів ООН, серед яких США, Японія, а також низка європейських держав-партнерів України, виступили за заявою щодо ситуації з обстрілом Херсона та околиць. під час евакуаційних заходів.
"Висловлюємо глибоку стурбованість повідомленнями про обстріл Херсона під час евакуації з районів, затоплених після руйнування дамби Каховської ГЕС. Як повідомила херсонська місцева влада, сьогодні в місті внаслідок обстрілів під час операції з евакуації постраждало щонайменше дев'ять осіб, у тому числі поліція, медики та рятувальники", - зазначається у заяві.
Країни також рішуче засудили обстріли районів евакуації та закликали Російську Федерацію припинити такі атаки та дозволити групам евакуації безпечно допомогти постраждалому цивільному населенню.
Окрім того, посли закликали Росію надати повний, безпечний і безперешкодний доступ до постраждалих районів на лівому березі Дніпра, які зараз знаходяться під російським військовим контролем, для гуманітарних організацій, зокрема ООН та Міжнародного комітету Червоного хреста, щоб допомоги постраждалим місцевим жителям.
Як повідомляє "Радіо Свобода", в Офісі генпрокурора України заявили, що 8 червня російські військові обстріляли Херсон і населені пункти у Херсонському районі під час евакуаційних заходів, внаслідок чого дев’ятеро людей були поранені. За даними ОГП, Херсонська та Олешківська окружні прокуратури розпочали досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни.
Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук, своєю чергою повідомив, що масований артобстріл відбувся сьогодні по місцях, де працюють рятувальники. «Поранень зазнали два наших співробітники: водолаз-сапер та водій-сапер з Миколаївської області», – написав Крук у Facebook.
Як повідомляв "Голос Америки" генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у своєму зверненні у вівторок назвав підрив дамби "колосальною гуманітарною, економічною та екологічною катастрофою."
"ООН не має доступу до незалежної інформації про обставини, що призвели до руйнування греблі Каховської ГЕС. Але зрозуміло одне: це ще один руйнівний наслідок російського вторгнення в Україну. Ми бачимо наслідки в Херсоні, Новій Каховці та ще 80 містах і селах вздовж річки Дніпро. Велике затоплення. Масштабні евакуації. Спустошення навколишнього середовища. Знищення щойно посаджених культур", - зазначив посадовець.
Раніше Кислиця в інтерв'ю Голосу Америки назвав підрив дамби "державним тероризмом".
“Каховська станція знаходилась на окупованій території, і РФ мала вживати всіх необхідних заходів, щоб підтримувати її в належному стані й не допускати будь-яких інцидентів. На сьогоднішні можна говорити про те, що мав місце акт державного тероризму, це свідомо було зроблено, на мою думку", - заявив український дипломат в ООН.
- Голос Америки
Bloomberg: Новий пакет допомоги США Україні обсягом $2 млрд зміцнить ППО

США планують в п'ятницю оголосити новий пакет допомоги Україні обсягом понад 2 мільярди доларів. Про це повідомляє Bloomberg News з посиланням на американських урядовців.
Кошти надійдуть в рамках Ініціативи сприяння безпеці України, яка передбачає замовлення виробництва нових систем і спрямована на довгострокову підтримку обороноздатності України.
Серед пріоритетів допомоги - зміцнення протиповітряної оборони, зокрема придбання пускових ракетних установок Hawk, а також двох систем Patriot, повідомляє видання.
ППО - в пріоритетах серед переліку оборонного озброєння, яке надається Україні, заявив цього тижня координатор стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
"Ми вже багато-багато місяців віддаємо пріоритет протиповітряній обороні. І в нашому останньому пакеті минулого тижня, були додаткові ракети-перехоплювачі… Щодо систем Patriot, то їх небагато, ані у нас на складах, ані ні на складах країн, які їх придбали. Але знову ж таки, я не буду коментувати наперед. Ми знаємо, що протиповітряна оборона є пріоритетом, і ми знаємо, наскільки добре системи Patriot показали себе в Україні", - заявив Кірбі під час спілкування з пресою 6 червня.
В статті використано матеріал Reuters.
Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».
... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.
Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.
Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу
Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.
«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».
Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».
«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.
Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.
Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.
Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.
“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео
Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.
В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео
Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.
Форум