Спеціальні потреби

Активісти на Кубі повідомляють про тисячі затриманих протестувальників


На Кубі тривають затримання учасників акцій протесту проти комуністичного уряду. Всього було затримано понад 5 тисяч людей, серед них понад 120 активістів і незалежних журналістів. Про це повідомляє інтернет-портал 14ymedio.com, який зібрав дані про затримання з різних джерел.

Я повідомило у вівторок Міністерство внутрішніх справ Куби, один чоловік загинув під час сутичок з поліцією у понеділок. За словами влади, чоловік та інші протестувальники напали на правоохоронців.

Масові акції протесту на Кубі розпочалися 11 липня. За даними Reuters, на вулиці Гавани та інших міст вийшли тисячі кубинців. Вони скандували антиурядові гасла, вимагали відставки президента і більш рішучих дій влади у боротьбі з пандемією.

Демонстранти закликали забезпечити населення вакцинами і покласти край щоденним відключенням електрики і дефіциту продовольства та ліків. Незабаром після початку протестів у країні влада стала блокувати інтернет.

Як повідомляє CNN, ввечері у середу уряд Куби оголосив, що зніме обмеження з подорожуючих, які привозять харчі, ліки та продукти гігієни. Ці товари не підлягатимуть митним зборам. Такі спрощені правила в’їзду триватимуть до кінця цього року.

Останній раз антиурядові демонстрації відбулися на Кубі майже 30 років тому, і тоді вони були зовсім мізерними.

13 липня президент США Джо Байден закликав владу Куби дослухатися до вимог людей і відповісти на їхні запити. Представник Держдепартаменту США Нед Прайс розкритикував обмеження роботи мобільного інтернету в кубинських містах. Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас закликав владу Куби звільнити всіх затриманих за мирний протест громадян, про це він написав 14 липня в твітері.

В матеріалі використані джерела CNN

Читайте також: "Від заяв про кінець комунізму до закликів до зняття блокади - американські політики реагують на протести на Кубі"

XS
SM
MD
LG