Спеціальні потреби

У найближчі дні очікується телефонна розмова між Байденом та Макроном на тлі дипломатичної кризи


Джо Байден та Еммануель Макрон на саміті "Великої сімки", 12 червня 2021.
Джо Байден та Еммануель Макрон на саміті "Великої сімки", 12 червня 2021.

У найближчі дні відбудеться телефонна розмова між президентом США Джо Байденом і президентом Франції Еммануелем Макрона, повідомив речник французького уряду Габріель Атталь. Бесіда відбудеться на тлі дипломатичної кризи, викликаного скасуванням Австралією контракту з Парижем на поставку підводних човнів.

Як повідомляє агетнство Рейтер, у п'ятницю Франція заявила, що вона відкликає своїх послів з Вашингтона і Канберри у зв'язку з тристоронньої угодою, учасником якої також є Великобританія і в результаті якої зірвався багатомільярдний замовлення на поставку французьких підводних човнів.

«Президент Байден висловив бажання поговорити з президентом Республіки, і в найближчі дні відбудеться телефонна розмова між президентом Макрона і президентом Байденом», - заявив Атталь в інтерв'ю телеканалу BFM.

Франція домагатиметься роз'яснень з приводу відміни замовлення на підводні човни, сказав Атталь.

Розрив контракту, укладеного в 2016 році, викликав обурення в Парижі, який стверджує, що союзники з ним не консультувалися.

Тим часом Австралія виступила на захист свого рішення відмовитися від французьких субмарин. У Канберрі заявили, що уряд виражав свої занепокоєння протягом декількох місяців.

«Я не шкодую про рішення поставити національні інтереси Австралії на перше місце», - заявив прем'єр-міністр Скотт Моррісон.

Моррісон сказав, що розуміє розчарування Франції в зв'язку зі скасуванням замовлення, який в 2016 році оцінювався в 40 мільярдів доларів, а зараз оцінюється в набагато більшу суму, але підтвердив, що Австралія завжди повинна приймати рішення в своїх інтересах.

«Це питання піднімалося особисто мною кілька місяців тому, і ми продовжували обговорювати ці питання, в тому числі через міністрів оборони та інших», - сказав Моррісон на брифінгу.

Австралія відмовилася від угоди з французькою Naval Group про будівництво флотилії звичайних підводних човнів, оголосивши в четвер про план побудувати щонайменше вісім атомних підводних човнів з використанням американських і британських технологій в рамках тристороннього партнерства в області безпеки.

В матеріалі використані джерела Reuters

Читайте також: "Відносини США та Франції проходять випробування"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG