Спеціальні потреби

Актуально

Президент Байден проведе Саміт на підтримку демократії

Президент США Джо Байден

Президент Джо Байден готується виконати ключову обіцянку своєї передвиборчої кампанії, повідомляє агентство рейтер, скликаючи Саміт на підтримку демократії – першу у своєму роді зустріч за участю більш ніж 100 країн, покликану допомогти зупинити послаблення демократії та погіршення стану з правами і свободами у всьому світі.

Щоправда, активісти у сфері захисту прав людини висловлюють сумніви в тому, що віртуальний захід зможе спонукати певних світових лідерів, яких звинувачують у авторитарних діях, до серйозних кроків.

«Якщо саміт виявиться чимось більшим, ніж черговою зустріччю, то кожному учаснику, включаючи США, потрібно буде виконати серйозні зобов'язання у галузі демократії та прав людини наступного року», – заявила віце-президентка правозахисної організації Freedom House Анні Бояджан.

Представники адміністрації наголошують на тому, що грудневий захід – лише початок більш тривалої розмови про демократію і що країнам буде необхідно провести обіцяні реформи, щоб отримати запрошення на другий саміт, запланований наступного року.

Саміт пройде 9-10 грудня. Під час свого першого звернення щодо зовнішньої політики у лютому Байден заявив, що США повертаються до глобального лідерства, щоб протистояти авторитарним силам на чолі з Китаєм та Росією.

За попереднім списком запрошених, про який першим повідомило видання Politico і який підтвердило поінформоване джерело, у саміті візьмуть участь як сталі демократії (такі, як Франція та Швеція), так і країни, де, за заявами правозахисників, демократія перебуває під загрозою (Філіппіни та Польща). Деякі азіатські союзники США, зокрема Японія та Південна Корея, були запрошені на саміт, тоді як інші (наприклад, Таїланд та В'єтнам) запрошення не отримали.

Близький Схід представлений досить скромно: серед небагатьох запрошених країн опинилися Ізраїль та Ірак, тоді як такі важливі союзники США, як Єгипет та союзник по НАТО Туреччина, не були запрошені.

Правозахисні організації високо оцінили обіцянку Байдена знову зробити просування прав і свобод пріоритетним напрямом зовнішньої політики, але вони також заявили, що направлення запрошень країнам із проблематичним станом справ у сфері прав людини викликає сумніви в авторитетності заходу, хоч і свідчить про те, що адміністрація прагне балансу між захистом інтересів національної безпеки, таких як протидія Китаю та ідеалами демократії.

Високопоставлений представник адміністрації, який брав участь у плануванні саміту, заявив агентству Reuters, що запрошення були надіслані країнам із різним досвідом демократії з усіх регіонів світу.

«Це не слід тлумачити як заяви, що, мовляв, ви демократія, а ви – ні», – сказав представник адміністрації. В адміністрації Байдена кажуть, що вони повинні були робити вибір з тим, щоб забезпечити на саміті регіональне різноманіття та широке представництво.

В матеріалі використані джерела Рейтер.

Читайте також: "Апеляційний суд призупинив дію указу президента США про вакцинацію для приватних компаній"

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG