Спеціальні потреби

Актуально

Як зміцнити санкції проти Росії, обговорюють експерти у США

Санкційний режим введений міжнародною спільнотою проти Росії після нового вторгнення до України в Білому домі називають безпрецедентним за швидкістю запровадження санкцій та рівнем координації між країнами. Більше 30 країн разом зі США приєднались до санкцій проти Росії, заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо, який цього тижня перебуває з візитом у Великій Британії та ЄС.

Адеємо оголосив про нові плановані обмеження проти Росії, які, зокрема торкнуться каналів постачання Росії. Він також наголосив на посиленні зусиль із подолання ухиляння від санкцій. "Ми прийдемо і знайдемо вас", - застеріг Адеємо тих, хто хоче допомогти Росії обійти міжнародні санкції.

"Ми хочемо чітко зазначити криптобіржам, фінансовим установам та особам, кожному, хто може допомагати Росії отримувати зиск, бо ухилятись від наших санкцій - для вас настане відповідальність", - вказав Адеємо в коментарі CNBC у вівторок.

В Білому домі відзначають - санкції вже мали вплив на Росію. Зокрема курс рубля значно впав, економіка Росії, за прогнозами, скоротиться щонайменше на 15% в 2022 році. Білий дім наводить дані Міжнародного інституту фінансів США, які свідчать, що падіння російського ВВП повернуло країну на 15 років назад, а інфляція перевищить 15%. Також більше 400 великих корпорацій вже покинуло Росію.

А от низка експертів вказують на сфери, де можна посилити санкції і збільшити міжнародну координацію. Санкції все ще не є всеоохопними, говорить експерт вашингтонського аналітичного центру CNAS Едді Фішмен. Він оцінює теперішній режим санкцій проти Росії на 7-8 балів з 10-ти і вказує, що такі країни як Іран чи Північна Корея перебувають у більшій економічній ізоляції, через більшу всеохопність санкцій.

Так, наприклад, зазначає експерт, не всі російські банки відключено від системи платіжних повідомлень SWIFT. З найбільшої п'ятірки банків лише один (ВТБ) відключено від SWIFT, вказує він.

"Життєво важливо для Заходу посилити санкції, щоб потопити російску економіку", твітує експерт Джорджтаунського університету Андерс Аслунд. Він пропонує посилити фінансові санкції, запровадити санкції проти експорту нафти та газу, перевезень, страхування а також ввести санкції проти родини Путіна.

The Wall Street Journal пише про обмежений вплив припинення роботи міжнародних платіжних карток Visa та MasterCard, через роботу в Росії системи "Мір", яку Кремль розвивав вісім років, і яка перебрала на себе обслуговування великої кількості трансакцій. Найбільш болючим ударом для росіян від дприпинення роботи міжнародних платіжних систем стала неспроможність розплачуватись за кордоном, повідомляє видання.

Оглядачі також вказують на те, що санкції зробили з російської нафти "токсичний товар". Про це Голосу Америки розповів дослідник американського центру СЕРА Бенжамін Шмітт. Він вказує, російська нафта поки може заходити собі покупців, хоч і з великою знижкою.

Дані за березень вказують, що сподівання на те, що компанії-перевізники самі перестануть надсилати нафтові танкери до Росії не справдились, пише економіcт Міжнародного інституту фінансів Робін Брукс у Twitter. "Рух танкерів відповідає минулим рокам", - додає він.

Для того, щоб збільшити попит на російську валюту, російський президент Путін оголсив, що країни мають сплачувати та енергоресурси в рублях. Однак, країни G7 а також Польща та інші відкинули цю пропозицію, заявивши, що контракти передбачають виплати в доларах чи євро.

В статті використано матеріали CNBC, WSJ.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG