Актуально
Законодавці США виступили за негайне надання додаткової допомоги Україні

Законодавці від обох основних партій США підтримують надання додаткової допомоги Україні. Запит на додаткове фінансування обсягом 33 млрд дол передав до Конгресу президент США Джо Байден наприкінці квітня. Сенатори як від Демократичної, так і Республіканської партій закликають колег якомога швидше схвалити таку допомогу.
"Очевидно, існує двопартійна підтримка масштабного пакету допомоги, - заявив лідер республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл в четвер. - Однак навіть потужне голосування обох партій небагато буде значити, якщо ми не виконаємо обіцянку швидко".
Він додав: "кожен день, на який ця допомога затримується у Вашингтоні через сторонні справи, це день, коли вона не допомагає Києву повернути хід події".
Макконнелл закликав затвердити додаткову допомогу швидко і без додаткових вимог.
Напередодні координатор демократів у Сенаті Дік Дурбін виступив на підтримку додаткової допомоги для України. Пакет обсягом 33 млрд дол, "надасть народові України зброю для стримування російської війни а також посилить наших союзників в регіоні, таких як країни Балтії, Польща та Молдова", заявив законодавець. Він додав, що допомога обсягом 33 млрд дол, запит на яку надав президент США Джо Байден, "допоможе Україні витримати наступну брутальну фазу цієї війни і запобігатиме поширенню Путіним цієї зловмисної війни на інші країни". Дурбін закликав колег "не гаяти часу, схвалити [допомогу] швидко і надіслати її українцям, щоб ті виграли війну".
Законопроект, поданий до Конгресу в основному стосується України, але також має положення про надання можливостей постійного перебування у США біженцям з Афганістану, які приїхали до країни після літа 2021 року, а також полегшення візового режиму для високоосвічених росіян, пише CNN.
Як писав Голос Америки, американські ЗМІ припускали затримки в затвердженні цього законопроекту також і через можливість включення до нього положень із подолання пандемії коронавірусу. Однак, речниця Білого дому минулого тижня підтвердила Голосу Америки, що питання додаткової допомоги Україні обсягом 33 мільярди та запит на 22 мільярди доларів на подолання COVID не пов'язані між собою: "Ми вказуємо, що вони обидва нагальні і ми хотіли б просунутись в цьому напрямку".
Наприкінці квітня президент США Джо Байден запропонував Конгресу США прийняти новий пакет допомоги, що передбачає виділення $33 млрд на підтримку України. З цього пакету допомоги більша частина коштів - $20 млрд має піти на озброєння України та співпрацю з країнами НАТО в регіоні, $8,5 мільярда на економічну допомогу та ще близько $3 мільярдів на гуманітарну допомогу, а також допомогу продовольчою підтримкою. Зокрема, президент Джо Байден згадав про потенційне збільшення поставок артилерійських та протитанкових систем.
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум