Спеціальні потреби

Україна отримає NASAMS, системи, які захищають і Пентагон. Що це означатиме?


Фото системи NASAMS. (PRNewsFoto/Raytheon Company) 
Фото системи NASAMS. (PRNewsFoto/Raytheon Company) 

США планують надати Україні NASAMS, просунуті системи "земля-повітря", розроблені спільно норвезькою Kongsberg Defence and Aerospace та американською Raytheon Technologies. В Пентагоні в п'ятницю оголосили про початок перемовин щодо поставок двох систем NASAMS Україні.

Очікується, що перемовини триватимуть кілька тижнів, повідомляють ЗМІ. Також, перед поставкою, зазначив посадовець Пентагону, українські військові мають пройти навчання з управління цими системами.

Системи NASAMS використовуються в НАТО, і, за даними АР та Defense News, застосовуються для захисту Білого дому та Пентагону у Вашингтоні. Нещодавно ці системи також придбала Індія та Угорщина, повідомляє видання.

Іспанія надала системи NASAMS Латвії з метою укріплення східного флангу НАТО. Про це ВПС Латвії оголосили 26 червня. "Сьогодні, 26 червня, у відповідь на необхідність зміцнити оборонні спроможності Балтійського регіону після російського вторгнення в Україну, батарея "земля-повітря" NASAMS з Іспанії була розміщена на базі ВПС Lielvārde”, - йдеться в повідомленні латвійських ВПС у Twitter.

Україні можуть бути надані системи NASAMS-1 з запасів Норвегії, припускає оглядач Томас Нюдік в статті для The Drive, вказуючи на коментар Пентагону в якому відомство висловлює подяку Норвегії за співпрацю впередачі цих систем Україні. NASAMS-1 наразі не використовуються, їх замінили більш сучасні NASAMS 2 та 3, зауважує оглядач і припускає, що одну з двох систем Україна використає для захисту Києва. Інші ж оглядачі припускають, що Україна може отримати найсучасніший NASAMS-3.

Ракети NASAMS можуть стріляти по 72 цілях одночасно, повідомляє видання Army Recognition. Здебільшого в цих системах, як пише видання, застосовуються ракети AIM-120 AMRAAM, які можуть стріляти на відстань до 40 км і на висоту до 14 км.

Надання цих систем означатиме, що українські збройні сили переходитимуть із застосування систем радянського зразка (на кшталт С-300), на системи НАТО, вказали в американському оборонному відомстві.

«Ця нова система є на озброєнні НАТО. І її постачання в Україну означає, що ми допомагаємо українській армії перейти на протиповітряну зброю тих зразків, яку використовують країни-члени НАТО. Хочу наголосити, що українці фантастично добре використовують ту зброю, яку вони мають, але вона є радянського зразка, виробляється в Росії, тому на майбутнє українцям потрібні будуть нові сучасні зразки зброї», – наголосив чинвник Пентагону.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG