Актуально
Тренування українських солдатів та заборону російських туристів обговорюють міністри ЄС у Празі

З 29 до 31 серпня у Празі міністри оборони й міністри закордонних справ двадцяти семи країн Європейського Союзу обговорюватимуть додаткові кроки для підтримки України і нові санкції щодо Росії.
Низка країн ЄС мають свої програми навчання українських військових. Наприклад Франція та Німеччина у себе навчали українців використовувати надані українській армії самохідні гаубиці CAESAR і PzH 2000.
Велика Британія окремо започаткувала цього літа на своїй території велику програму навчання українських новобранців, залучивши інструкторів з інших країн.
Нам треба бути більш вибірковими. Але я не підтримую заборону видачі віз всім росіянам.Жозеп Борель
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики й безпеки Жозеп Борель заявив про потребу загальноєвропейської програми підготовки українських військових.
Після початку відкритого вторгнення Росії в Україну ЄС вдався до небувалих кроків, виділивши з бюджету організації сотні мільйонів євро на закупівлю зброї для української армії.
З поміж країн ЄС лише Угорщина відкрито заявила, що не братиме участі у військовій допомозі Україні, а зосереджується лише на гуманітарній.
Візи для російських туристів
Пропозиція заборонити видачу туристичних віз ЄС російським громадянам, яка вже викликала тривалі суперечки у Європі, буде провідною на зустрічі міністрів закордонних справ у Празі у вівторок.
Чехія, яка зараз виконує обов'язки почергового головування в ЄС, стала на бік переважно північно-східних країн, які виступили за те, щоб заборонити російським туристам в’їздити в Європу.
Зараз припускають, що міністри можуть погодилися на компромісний крок - скасувати угоду ЄС з Росією про полегшення візового режиму.
«Російських туристів не має бути у Європі… Їхня країна здійснює геноцид», - сказав минулого тижня журналістам міністр закордонних справ Литви Ґабріеліус Ландсбергіс.
Естонія в односторонньому порядку скасувала свої візи для росіян, а Фінляндія, Латвія та інші повідомили про обмеження.
Країни Балтії, що межують з Росією, стали транзитним шляхом для росіян в ЄС після того, як російські авіакомпанії втратили право літати в Європу та Північну Америку.
Важливим маршрутом для росіян на захід став також авіатранзит через треті країни зокрема через Туреччину, яка не долучилася до міжнародних санкцій щодо Росії.
Гучно у Європі лунають доводи, що санкції повинні стосуватися російської владної еліти і конкретних осіб причетних до війни, а не всіх без вибору росіян.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово заявляв, що російська війна в Україні це «війна Путіна», а не російського народу.
Жозеп Борель в інтерв’ю австрійському телеканалу у неділю заявив, що він також проти загальної заборони на візи для росіян, але визнав, що візові правила треба змінити.
«Я вважаю, що нам треба переглянути те, як деякі росіяни отримують візи. Олігархи безумовно не повинні. Нам треба бути більш вибірковими. Але я не підтримую заборону видачі віз всім росіянам», - сказав Борель.
За повну заборону для подорожування всім росіянам раніше виступив український президент Володимир Зеленський, викликавши гучне невдоволення у Москві.
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум