Спеціальні потреби

Актуально

Удар по іміджу Путіна та логістиці його війська - на Заході коментують вибух на Кримському мосту

Слідчий РФ інспектує пошкодження Кримського мосту. 8 жовтня 2022 року. Фото надане Reuters з іншого джерела

8 жовтня стало відомо про вибух на автомобільно-залізничному мосту, що з’єднує Росію та Кримський півострів. Вибух пошкодив важливий маршрут постачання для російських військ в Україні, а також завдав удару по іміджу Путіна та його війська, говорять експерти.

Україна не взяла на себе відповідальності за удар. Російська влада заявила, що причиною пошкоджень став вибух бомби, який спричинив пожежу на потязі, що перевозив паливо.

Такий залізо-бетонний міст досить складно зруйнувати, зауважує австралійський генерал у відст. Мік Раян. "Потрібно багато вибухівки і гарний план знесення", - твітує він.

Аналітик Bellingcat Крісто Грозєв розмістив відео на якому видно, як вантажівку оглядають перед виїздом на міст російські службовці, але не знаходять нічого підозрілого. "Один із можливих сценаріїв, - твітує Грозєв, - це те, що вантажівка була заповнена чимось достатньо законним, але таким, що можна перетворити на зброю. Наприклад нітратом амонію. Добривом".

Через місце знаходження, пошкодження як залізничної так і автомобільної ділянок а також некомпетентність російського війська, не думаю, що Керченський міст відбудують скоро
Марк Гертлінг

Росія заявила про намір швидко відбудувати міст. В здатності це зробити висловив сумнів колишній командувач сил НАТО Марк Гертлінг.

"Через місце знаходження, пошкодження як залізничної так і автомобільної ділянок а також некомпетентність російського війська, не думаю, що Керченський міст відбудують скоро", - твітує Гертлінг.

Він також вказує на значення удару для майбутньої стратегії Росії та України, адже пошкодження мосту ще більше ускладнить логістику для Росії, яка тепер "матиме менше можливостей для адаптації".

Раян вказує на те, що руйнування мосту не здатно повністю відрізати окупований Росією південь від каналів постачання, адже залишаються дорога через Мелітополь та поставки морем. Однак виведення мосту з ладу збільшить важливість утримання контролю росіян над Мелітополем.

Вибух показав, що Росія не здатна зберегти контроль над будь-яким із нещодавно анексованих регіонів
Мік Раян

Вибух показав, що Росія не здатна зберегти контроль над будь-яким із нещодавно анексованих регіонів, каже Раян і прогнозує масовий виїзд росіян з Криму.

"Якщо нас вразив відтік росіян після нещодавної атаки на авіаційну базу, тепер бажаючих виїхати з Криму, ймовірно буде ще більше. Нестача довіри Путіну та його війську зросте", - твітує Раян.

На тому, що вибух завдав значної шкоди іміджу Путіна наголошує і британський історик Тімоті Снайдер. Він твітує, що вибух на Керченському мосту не лише "зашкодив російської логістиці", але і зруйнував основний символ путінської влади - Керченський міст.

Вибух стався лише через день після 70-річного ювілею Путіна. "Що за день народження без подарунків?" - іронічно твітує колишній литовський дипломат Лінас Лінкявічус. В дописі Лінкявічус додав відео палаючого мосту.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG