Спеціальні потреби

Актуально

Південна Корея каже про можливість постачання зброї Україні

Юн Сок Йоль, президент Південної Кореї, розмовляв з агенцією Reuters перед візитом до США наступного тижня, де допомога Україні напевне буде однією з провідних тем переговорів.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вперше припустив, що його країна може безпосередньо постачати зброю Україні на додаток до гуманітарної та економічної підтримки українців в умовах російського вторгнення.

Готуючись до візиту до США, південнокорейський керівник розмовляв з агенцією Reuters, і зокрема сказав, що в Сеулі міжнародну допомогу Україні порівнюють з тим, як інші країни допомагали Південній Кореї під час війни на Корейському півострові 1950-53 років.

Нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці.
Юн Сок Йоль


Під час тієї війни Південна Корея з допомогою очолюваного США військового контингенту ООН захищалася від північного комуністичного режиму, який мав підтримку СРСР і Китаю.

Корейська війна забрала життя принаймні 2,5 мільйона людей і зокрема понад 36 тисяч військовослужбовців США.

Юн Сок Йоль наступного тижня буде у Вашингтоні відзначати 70-річчя союзницьких відносин Південної Кореї зі Сполученими Штатами.

Провідною темою переговорів буде ситуація на Корейському півострові з огляду на напруженість з Північною Кореєю - Корейською Народно-демократичною Республікою (КНДР), яка заявляє, що має атомну зброю.

Питання участі Сеула в міжнародній підтримці України також буде важливим, оскільки Південна Корея, окрім значних економічних можливостей, володіє потужним військово-промисловим комплексом і зокрема є провідним виробником артилерійських боєприпасів.

«Нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці», - сказав президент Юн Сок Йоль агенції Reuters, зауваживши, що у випадку України йдеться про «країну, яка зазнала нелегального вторгнення».

Він заявив, що Південна Корея може перейти до постачання Україні зброї у випадку «нападів на цивільних, масових убивств та серозних порушень законів війни».

Південна Корея продає зброю зокрема боєприпаси до США, а також до Польщі, які своєю чергою надають військову допомогу Україні, але досі не визнавала прямих постачань українській армії.

Досі Сеул підтримував дружні відносини з Москвою, але вони ускладнилися на тлі зближення Росії з КНДР і з Китаєм внаслідок російського вторгнення в Україну 2022 року.

Північна Корея заперечує підозри, що вона постачає Росії зброю, але вона фактично підтримала російську війну в Україні і в ООН делегація КНДР з невеликою групою інших країн голосує на боці Росії.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG