Спеціальні потреби

Актуально

"Важливо, щоб репарації за збитки сплатила Росія" - Рада Європи підтримала створення реєстру збитків України

Засідання Ради Європи

Учасники саміту Ради Європи ухвалили рішення щодо створення міжнародного реєстру збитків, завданих Україні Росією під час війни.

"Це перший крок на шляху до створення міжнародного Компенсаційного механізму", - заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. У своєму соцмедійному дописі Шмигаль вказав, що це рішення дозволить розпочати встановлення справедливості.

ЄС сплатить початкові витрати обсягом мільйон євро на створення такого реєстру, написала у Twitter президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона назвала створення реєстру збитків важливим кроком на шляху до майбутнього механізму компенсацій і наголосила: "Кошти Росії та її олігархів мають піти на відбудову України".

Важливим кроком до притягнення Росії до відповідальності назвав рішення щодо реєстру збитків і президент Фінляндії Саулі Ніїністе. "Наша підтримка України залишається потужною та рішучою як ніколи", - додав він.

Президент Латвії Егілс Левітс вказав, що рішення "означає, що є юридичне визнання обов'язку Росії відшкодувати збитки". Він наголосив, що такий реєстр стане основною для наступних кроків: "Подальші кроки можуть полягати не лише в арешті російських активів, значна частина яких уже заморожена, але також в передачі цих активів Україні для відбудови України. Це, скажімо, основа репарацій. Це не покриє всі збитки, бо завдано величезної шкоди, але принаймні частину. Я вважаю, що... ми створюємо для цього законну основу".

Наступним кроком має бути створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії, твітує президент Литви Гітанас Науседа.

"Я гордий підписати декларацію щодо створення реєстру збитків, заподіяних агресією Росії проти України. Критично важливо, щоб репарації за збитки сплатила Росія. Наступним кроком має бути створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії", - йдеться в дописі політика.

Згідно з оцінками Світового банку, відбудова України потребуватиме 411 мільярдів доларів.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG