Спеціальні потреби

Вживання невеликої дози аспірину може зменшити ризик потрапляння до реанімації пацієнтів з COVID-19 - Дослідження


Вживання невеликої дози аспірину може зменшити ризик потрапляння до реанімації та смерті серед госпіталізованих з COVID-19. Про це йдеться у дослідженні науковців американського університету Джорджа Вашингтона, опублікованому в середу в журналі Anasthesia & Analgesia.

«Коли ми почали дізнаватись про зв‘язок між згущенням крові та COVID-19, ми зрозуміли, що аспірин, який використовують для запобігання інсультів та серцевих нападів, може бути важливий для пацієнтів з COVID-19. Наше дослідження встановило зв‘язок між вживанням малої дози аспірину і зменшенням важких симптомів та смертності від COVID-19», - заявив один із співавторів дослідження Джонатан Чоу.

Дослідження охопило більше 400 пацієнтів, які потрапили до лікарні з березня по липень 2020 року з коронавірусною хворобою. Застосування аспірину зменшило потребу у використанні апаратів штучної вентиляції легень на 44%, на 43% зменшило кількість випадків потрапляння до реанімації та на 47% зменшило смертність серед госпіталізованих з COVID-19, йдеться в дослідженні.

Перед застосуванням аспірину, Чоу радить звертатись до лікаря, «щоб зважити ризики та переваги».

«Хоча це не є замінником вакцини або маски, зв‘язок, який ми встановили стосовно аспірину, є великою перемогою для тих, хто прагне зменшити ризик найбільш важких симптомів COVID-19»,- додав дослідник.

Дивіться також: Німеччина, Франція, Італія та Іспанія відновлюють використання вакцини АстраЗенека-Оксфорд. Відео

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG