Спеціальні потреби

Актуально

Держдеп: нові санкції проти «Північного потоку 2» сприятимуть диверсифікації енергопоставок в Європі та стримуванню агресії Росії в Україні

Держсекретар США Майк Помпео

Державний департамент США оновив роз‘яснення до Розділу 232 закону США «Про протистояння противникам Америки шляхом санкцій» (CAATSA). Нові роз‘яснення передбачають можливість запровадження санкцій проти інвесторів та іншої діяльності проектів російських експортних трубопроводів, включаючи «Північний потік 2» та другу гілку «Турецького потоку».

Про зміни до санкційного режиму в середу оголосив Держсекретар США Майк Помпео: «Це чітке попередження компаніям, які допомагають та сприяють проектам зловмисного впливу Росії, що це не буде сприйнято. Забирайтесь зараз, або постаньте перед ризиком наслідків».

В новому роз‘ясненні йдеться, що у випадку завершення ці російські «проекти зашкодять безпеці Європи та зміцнять здатність Росії використовувати енергоресурси для примусу проти європейськиї партнерів та союзників.

Ці проекти також зашкодять диверсифікації енергопостачання в Європі.

Ці проекти також значно обмежать газотранзит через Україну, позбавивши українськи уряд значних транзитних надходжень і зменшивши значний фактор, що стримує подальшу російську агресію проти України».

Голова Бюро з енергоресурсів Державного департаменту США Марк Феннон наголосив, що зусилля американської влади з підтримки диверсифікації енергоресурсів в Європі мають підтримку обох партій в Конгресі.

«Ми наполегливо працюємо над тим, щоб допомогти зусиллям Європи з диверсифікації. Білорусь розширила поставки нафти, Литва має корабель для імпорту зрідженого газу, Польща розширює термінал для зрідженого газу.

Багато інших країн Європи: Україна, Греція, Болгарія, Сербія, Хорватія, Італія та Румунія і далі диверсифікують види, джерела та шляхи поставки енергоресурсів».

Раніше Німеччина висловлювалась проти санкцій США, заявляючи, що вони втручаються до внутрішніх справ країни.

Дивіться також: Aналітик CША: “Призначення Шевченка не усуне гнів західних партнерів України стосовно “системного політичного тиску”. Відео

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG