Актуально
Меланія Трамп виступила в трояндовому саду Білого дому на підтримку кандидатури Дональда Трампа на виборах
Другий день з‘їзду Республіканської партії відзначився виступами представників малого бізнесу, членів родини, які в своїх промовах підкреслювали, як Дональд Трамп дбає про добробут звичайних американців. Фермер-виробник молока з Вісконсину, виробник омарів із штату Мейн та інші прагнули висвітлити позитивну роль, яку зіграв для підтримки сільського господарства та малого бізнесу чинний президент.
«Мій батько взяв участь в перегонах не тому, що йому була потрібна робота, а тому, що він знав, що про трудящих людей по всій великій країні забувають», - сказав у своєму виступі син президента Ерік Трамп.
Загальний тон промов контрастував із тоном попереднього дня, коли багато виступаючих наголошували на критиці суперника Трампа - Джо Байдена.
Одним з найцікавіших моментів другого дня з‘їзду було надання помилування Трампом для Джона Пондера, раніше засудженого за пограбування банків, засновника організації «Надія для в‘язнів», що допомагає колишнім ув‘язненим реінтегруватись до суспільства.
Перша леді США Меланія Трамп виступила із заключною 25-хвилинною промовою на підтримку свого чоловіка. Вона розповіла про свій шлях і те, як у 26-річному віці прибула із Словенії до США а також наголосила на важливості подолання дискримінації жінок. «Ми мусимо переконатись, що до жінок дослухаються і американська мріє продовжує жити», - сказала вона. Трамп також прокоментувала складні питання, такі як подолання расової нерівності, і назвала расову нерівність «жорсткою реальністю того, що ми не пишаємось частинами нашої істроії».
Трамп подякувала американським медичним працівникам за їх тяжку працю в часи пандемії COVID-19.
Промова відбувалась в трояндовому саду Білого дому, де перша леді цього місяця завершила проведення змін, наймасштабніших з часів Джекі Кеннеді
В четвер Дональд Трамп також планує виступити з промовою в Білому домі з прийняттям своєї номінації на перегонах. Використання урядової споруди в рамках політичної кампанії викликало критику опонентів, зокрема стосовно можливого порушення закон Гетча від 1939 року, який не дозволяє більшості посадовців займатись політичною діяльністю на робочому місці.
«Президент та віце-президент не підпадають під будь-які положення закону Гетча. Тому закон Гетча не забороняє президенту Трампу виступити з промовою про прийняття номінації на території Білого дому», - йдеться у письмовій відповіді Особливої юридичної служби, наданої на запит Комітету з нагляду Палати представників Конгресу США і опублікованій Голосом Америки.
Перед зверненням першої леді, перед з‘їздом партії виступив держсекретар США Майк Помпео. Його виступ було записано в Єрусалимі. Він високо відгукнувся про політику Трампа в міжнародній сфері, зокрема в сфері протистояння Китаю та проведенні переговорів з Північною Кореєю.
Зазвичай, держсекретарі США утримуються від виступів на партійних з’їздах. Виступ Помпео викликав різку реакцію серед демократів.
Голова Комітету з міжнародних відносин Палати представників Конгресу США демократ Хоакім Кастро звернувся до Держдепу за поясненнями стосовно того, зокрема, чи було використано ресурси дипломатичного відомства для організації промови. «Це дуже незвично і, ймовірно, безпрецедентно, щоб діючий держсекретар виступав на партійному з‘їзді за будь-яку з політичних партій, - заявив Кастро, - видається, що це може бути незаконно».
Дивіться також: Підсумки першого дня з’їзду республіканців. Відео
Всі новини дня
- Голос Америки
Британія надасть близько 16 мільйонів фунтів для постраждалих від підриву Каховської дамби

Британія надасть 16 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 20 мільйонів доларів США) для постраждалих від руйнування дамби у Новій Каховці та інші гуманітарні потреби України, повідомляє Міністерство закордонних справ Великої Британії у суботу, 10 червня на своєму сайті.
«Повінь унаслідок руйнування Каховської дамби завдає невимовної шкоди понад 32 000 людей, які живуть у Херсоні, і тисячам інших людей у околицях, – сказав міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.
У заяві, яку цитує міністерство на своєму сайті, він додав, що Велика Британія додаткове фінансування буде спрямовано «українським службам і гуманітарним організаціям евакуювати людей і отримати допомогу тим, хто її потребує».
«Ми продовжуватимемо підтримувати Україну у вирішенні цього жахливого інциденту», – додав Клеверлі.
Британський уряд нагадав, що вже надає Україні гуманітарну підтримку в розмірі 220 мільйонів фунтів стерлінгів.
Як мовиться у повідомленні, Партнерський фонд «Стійка Україна» під керівництвом Великої Британії вже доставив до Херсона два спеціалізовані рятувальні катери, пошуково-рятувальне обладнання та травматологічну медичну допомогу для допомоги в рятувальних операціях, які проводяться українською Державною службою з надзвичайних ситуацій.
Допомога виділяється не лише уряду, а і гуманітарним організаціям, таким як Український Червоний Хрест, допомагати евакуювати цивільних осіб, які постраждали від повені.
Загальна підтримка Великої Британії для України наразі становить 1,5 мільярда фунтів стерлінгів, що включає економічну та гуманітарну підтримку, мовиться у повідомленні.
Клеверлі, який раніше цього тижня відвідав Україну, зустрівся там з президентом Зеленським у Києві та обговорив, як Велика Британія продовжуватиме підтримувати Україну проти агресії Росії.
Пізніше цього місяця Велика Британія також збирається прийняти конференцію з відновлення України. Планується, що уряди та лідерів промисловості розроблять узгоджений багатогалузевий план допомоги Україні у відновленні після вторгнення Росії.
- Голос Америки
Шольц планує «поговорити з Путіним», але не для того, щоб змусити Україну «узаконити і прийняти розбій» Росії

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що планує поговорити з президентом Росії Володимиром Путіним «найближчим часом».
"Я постійно спілкувався з російським президентом знову і знову, і не тільки до війни, але з початку війни, іноді дуже довго. І оскільки ми не спілкувалися досить довго, я маю намір поговорити з ним знову в якийсь момент у найближчому майбутньому», – заявив Шольц під час виступу на конгресі Німецької протестантської церкви в Нюрнберзі.
Шольц повторив позицію Берліна про те, що передумовою для переговорів з Москвою має бути виведення російських військ з території України, зазначивши, що це буде єдиний спосіб забезпечити «справедливий мир».
«Нерозумно примушувати Україну схвалювати та приймати розбій, який вчинив Путін, і те, що частини України стали російськими просто так», – додав Шольц.
Канцлер зазначив, що вважає, що Берлін прийняв правильне рішення, коли діяв «узгоджено» з партнерами щодо України.
Відповідаючи на вигуки натовпу, які закликали канцлера «вести переговори», Шольц сказав: «Вести переговори нормально. Питання в тому, хто з ким і про що веде переговори?»
Шольц вже вдруге за останні три тижні говорить про можливість розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.
Наприкінці травня він згадав про таку можливість у розмові з Kölner Stadt-Anzeiger. Тоді Шольц так само висловив свою позицію, що переговори не означають «встановлення якогось холодного миру з перетворенням теперішньої фронтової смуги на новий кордон між Росією та Україною».
«Це лише узаконювало б путінський грабіж», – сказав тоді Шольц. У тому ж інтерв’ю він додав сказав, що планує поговорити з Путіним «у належний час».
Як повідомляв Голос Америки, Німеччина, яка раніше вагалася щодо постачання зброї, стала протягом останнього часу другим після Сполучених Штатів постачальником військової допомоги Україні.
Всередині травня Берлін оголосив про найбільшу досі партію зброї, яку зібрав для України, на суму понад 3 мільярди доларів. Вона включала 30 додаткових танків Leopard 1, понад 100 бойових броньованих машин і понад 200 безпілотників-розвідників.
У статті використані повідомлення CNN та DW.
Світ дивувався, що українські солдати вистояли у війні з Росією. Всі, крім нас – американські військові, які тренували українців. Відео
Команда американських солдатів тренувала українських солдатів ще до вторгнення Росії в Україну. Перед вторгненням у 2022 році, американців евакуювали. Однак невдовзі навчання відновилося у Німеччині. Американські інструктори вражені мотивацією і вміннями українців.
- Голос Америки
Джастін Трюдо: Канада надасть нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів доларів

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів доларів.
Перебуваючи у Києві під час неоголошеної поїздки до України він оголосив про нову військову та гуманітарну допомогу в той час як Україна готується до контрнаступу проти російських військ, намагається захистити міста та цивільну інфраструктуру від обстрілів з повітря і бореться з наслідками підриву дамби Каховської ГЕС на Херсонщині.
«Сьогодні я можу оголосити, що ми надамо 500 мільйонів доларів нового фінансування для військової допомоги. Крім того, сьогодні я оголошую, що Канада буде частиною міжнародних зусиль з підготовки пілотів-винищувачів, а також із забезпечення та підтримки української програми винищувачів, використовуючи канадський досвід у цих сферах», – сказав Трюдо.
Він додав, що Канада долучиться до міжнародної ініціативи з обслуговування танків Leopard і підтримає зусилля України зі захисту повтріняного простору.
«Ми надамо додаткові 288 ракет AIM 7, які підтримають Україну в захисті українське небо. А з наявних коштів ми надамо військовим України 10 тисяч патронів калібру 105-мм», – заявив Трюдо у суботу після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.
Канадський прем’єр також повідомив про те, що виділить додаткову допомогу Україні для порятунку людей, чиї будинки були затоплені після підриву Каховській ГЕС, що є в зоні бойових дій на півдні України.
«Усі ми бачили, які руйнування спричинило цього тижня обвал дамби на Каховській ГЕС у Херсонській області. Це був прямий наслідок російської війни, і він є руйнівним для тисяч і тисяч людей. Щоб допомогти з реагуванням, сьогодні я оголошую про нове фінансування в розмірі 10 мільйонів доларів та перенаправлю 37,5 мільйонів доларів із гуманітарної допомоги, яка наразі виділена Канадою, Україні для реагування на цю повінь», – заявив Трюдо.
Під час спільної прес-конференції президент України Володимир Зеленський наголосив, що Канада – серед тих у світі, хто найактивніше підтримує приєднання України до НАТО, але він визнав, що цього не може статися, поки точиться війна з Росією.
«І сьогодні ми зафіксували у нашій спільній декларації з паном премʼєр-міністром канадську підтримку членства України в НАТО», – заявив Зеленський.
"Канада підтримує Україну в тому, щоб стати членом НАТО, як тільки це дозволять умови. Україна та Канада з нетерпінням чекають на вирішення цих питань на саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року", - йдеться у спільній декларації, ухваленій за підсумками переговорів.
За даними канадського уряду, з лютого 2022 року Канада надала приблизно 102 мільйони доларів США військової допомоги, виділив 352,5 мільйона доларів гуманітарної допомоги для реагування на гуманітарні наслідки вторгнення Росії в Україну та сусідні країни, а також виділив додаткові 127 мільйонів доларів на фінансування допомоги розвитку Україні – роботу уряду, допомогу найвразливішим верствам населення, зберігання українського зерна.
Також Канада надає позики для економічної підтримки України.
Дивіться також:
Форум