Спеціальні потреби

Актуально

Джаз-бенд армії США віртуально відвідав Україну

- Ще раз, але початкові нотки трішечки м’якше!

Штаб-сержант американської армії Меган Янковскас радить школярці з Житомира Ірині Корсун, як краще зіграти твір на кларнеті.

«У нас одна з найпрекрасніших місій у військово-повітряних силах, - каже Меган. – Ми поєднуємо культури, поєднуємо людей з допомогою музики».

Оркестр ВПС США у Європі взяв участь у міжнародному музичному фестивалі «Сонячні кларнети» в Житомирі. Американські військові музиканти дали майстер-клас вихованцям Житомирського коледжу культури і мистецтв. З огляду на епідемію коронавірусу фестиваль цього року проходив віртуально, а спілкування відбувалося через інтернет.

Освітня програма всесвітньо відомого оркестру в Україні розпочалася 8 квітня і триватиме аж до початку травня. Музиканти ВПС США у Європі долучилися до складу журі «Сонячних кларнетів», підготували концерти і майстер-класи з кларнету і саксофону.

А 12 квітня стартував всеукраїнський проєкт «Унікальні та об’єднані». Проєкт має на меті підтримати молодих музикантів в умовах COVID-19. Українські музиканти-початківці зможуть спробувати себе у співпраці з американськими майстрами джазу. Записавши коротенькі пасажі на кларнеті чи саксофоні, учасники надішлють їх на фестиваль «Сонячні кларнети». Так має з’явитися музичний сингл фестивалю – символ взаємопроникнення двох культур.

Музика поєднує культури та зближує людей


«Музика поєднує культури та зближує людей. Як і в музиці, відносини базуються на довірі, повазі та співпраці для досягнення спільної мети», - каже командирка й диригентка оркестру ВПС США у Європі, підполковниця Крістіна Мур Уррутія.

Джаз-бенд американських ВПС, заснований Гленном Міллером у 1945 році, подорожує світом з концертами, і вже кілька разів з гучним успіхом виступав в Україні. Назва цього унікального оркестру – «Амбасадори», і його музикантів називають називають «музичними послами Америки» .

Дивіться також: Чому США не планують запроваджувати вакцинні паспорти на урядовому рівні. Відео

Чому США не планують запроваджувати вакцинні паспорти на урядовому рівні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG