Спеціальні потреби

Актуально

Прагнення РФ якнайшвидше добудувати «Північний потік 2» може обернутись катастрофою, попереджає американська експертка

Росія вживає низку заходів, щоб оминути санкції США, вимоги ЄС та обмеження на яких наголошує Данія, щоб швидко добудувати «Північний потік 2», вважає Дебра Каган, колишня заступниця помічника Міністра оборони США.

Про це експерт заявила під чаc онлайн конференції організованій. Американсько-українською Фундацією в середу.

«Вони відчайдушно намагаються завершити цей трубопровід - залишилось ще біля 100 миль, - говорить Каган про «Північній потік 2». - Вони намагаються ухилитись від зауважень, введених Данією стосовно того, що Росія не може використовувати якірні судна для прокладки трубопроводів, тому що це зруйнує навколишнє середовище і може спричинити детонацію вибухових пристроїв часів Другої світової війни, які було скинуто в Балтійському морі».

Росія обладнала свій корабель, що здатен прокладати труби, «Академік Черський» устаткуванням з так званого динамічного позиціонування, що дозволяє використовувати складну систему позиціонування і проводити прокладку труб без використання якорів пише дослідниця американського аналітичного центру Джеймстаун Маргарита Ассенова з посиланням на повідомлення російських ЗМІ.

Більшість представників галузі говорять, що це шлях не лише до екологічної, але і економічної катастрофи
Дебра Каган

Однак, говорить Каган, немає доказів «що вони це зробили і наскільки добре це зроблено і чи було це завершено». Каган наголошує на сумнівах у тому, що Росія може завершити добудову трубопроводу: «Представники галузі не впевнені, що Росія може здійснити це таким малим кораблем, особливо з огляду на те, що немає підтверджень того, що вони зробили в плані переобладнання».

Для того, щоб врегулювати недоліки у технічних можливостях «Академіка Черського», «Газпром» може поєднати роботу корабля з іншим російським кораблем «Фортуна», який проводить зварювальні роботи, зауважують дослідниці. «Більшість представників галузі говорять, що це шлях не лише до екологічної, але і економічної катастрофи», - говорить Каган.

Використання «Академіка Черського» для добудови проекту, має призвести до запровадження американських санкцій. Про це заявив амерканський сенатор Тед Круз.

Також, щоб обійти обмеження, запроваджені Директивою ЄС з відокремлення власності на трубопровід і права на транзит через нього, російська сторона може вдатись до створення додаткових компаній, говорить Каган.

Економічна доцільність проекту також викликає сумніви, говорить Каган. Вона зауважує - зниження попиту на енергоресурси через пандемію коронавірусу може негативно позначитись на прибутковості «Північного потоку 2».

Росіяни припинили постачання газу до Європи минулого тижня через більшість своїх трубопроводів, бо вони втрачають гроші. Вартість транзиту з Росії вище, ніж ціна, за якою газ продається в Європі
Дебра Каган

«Росіяни припинили постачання газу до Європи минулого тижня через більшість своїх трубопроводів, бо вони втрачають гроші, - говорить Каган. - Вартість транзиту з Росії вище, ніж ціна, за якою газ продається в Європі». Дослідниця зауважує - європейські газові сховища наповняться вже до середини липня.

Про свій намір якомога швидше добудувати проект заявили і в компанії «Північний потік 2».

«Ми змушені шукати нові рішення для добудови решти 6% трубопроводу, - цитує FT заяву речника проекту «Північний потік 2» Єнса Мюллера. - «Північний потік 2» а також компанії, що підтримують наш проект переконані, що якнайшвидша добудова трубопроводу відповідає інтересам енергобезпеки Європи та споживачам ЄС».

США та низка інших країн, включаючи Україну, виступають проти трубопроводу, зазначаючи, що він шкодить енергонезалежності Європи. Санкції запроваджені США в грудні минулого року в рамках оборонного бюджету (NDAA) спонукали компанію Allseas, яка мала підряд з «Газпромом» на прокладку цієї труби, вийти з проекту, щоб не втрачати бізнес зі США.

Розвиваючи власні спроможності в енергетиці, Україна зможе, зрештою, експортувати енергію і це посилить її позицію, включно з позицією по санкціям проти «Північного потоку 2»
Стівен Бланк

Для того, щоб Україна отримала більшу підтримку своєї позиції, країні варто зміцнювати власну енергонезалежність, вважає Стівен Бланк, дослідник Інституту досліджень міжнародної політики США.

«Україна може посилити позиції в енергосекторі, щоб збільшити розвідку і видобуток. Розвиваючи власні спроможності в енергетиці, вона зможе, зрештою, експортувати енергію і це посилить позицію України, включно з позицією по санкціям проти «Північного потоку 2», - сказав експерт під час дискусії в Американсько-українській Фундації. Бланк переконаний - енергонезалежність України надасть європейським країнам - сусідам України більше варіантів, щоб вони не мусили звертатись за нафтою, або газом до Москви.

Дивіться також: Студія Вашингтон. США готові швидко запровадити санкції проти Північного потоку 2

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG