Актуально
- Голос Америки
ВООЗ: немає свідчень, що ті, хто видужав після COVID-19, виробили імунітет до вірусу

Високопосадовці Всесвітньої організації з охорони здоров‘я заявляють, що немає свідчень того, що ті, хто пережив хворобу після коронавірусу, мають імунітет до нього і не можуть заразити цим вірусом інших, йдеться в статті Лізи Шлейн для «Голосу Америки».
Пандемія COVID-19 завдала значної шкоди світовій економіці і тепер країни розробляють плани поступового зняття обмежень, сподіваючись, що використання тестів на антитіла допоможе виявити тих, хто має імунітет до інфекції. Однак відомостей про те, як виробляється імунітет до цього вірусу поки обмаль.
Голова служби нових захворювань ВООЗ Марія Ван Керкор вважає, що аналіз крові може і не надати необхідної інформації. «На тепер немає свідчень про те, що аналіз крові може показати, чи має особа імунітет, або захист від повторного зараження. Використання таких тестів дозволить виміряти кількість антитіл, які людина виробляє через тиждень, або два після зараження вірусом».
Але навіть ті, хто має антитіла, не обов‘язково мають імунітет до хвороби, говорить експертка.
Директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Раян вказує, що наявність антитіл ще не є доказом імунітету.
«Ніхто не певен, чи має людина з антитілами повний захист від хвороби, або повторного зараження, - говорить Раян. - Також деякі тести мають проблеми з чутливістю - вони можуть помилково давати негативний результат, і тоді людина буде думати, що вона захищена, а насправді вона може захворіти».
Експерт закликає обережно використовувати ці тести для того, щоб вплив на громадське здоров‘я був позитивним.
Дивіться також: Час-Тайм. CША виділили Україні нову допомогу – деталі
Всі новини дня
- Голос Америки
Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.
Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео
Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.
- Ярина Матвійчук
- Голос Америки
Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.
- Голос Америки
Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео
Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.
Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео
Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.
Facebook Forum