Спеціальні потреби

У США посилюють покарання за протести на об’єктах енергоіндустрії на тлі закликів екоактивістів не полишати боротьбу проти зміни клімату


Шведська екоактивістка Ґрета Тунберг

В той час, як увага світу прикута до пандемії коронавірусу COVID-19, а багато держав ввели обмеження на зібрання, активісти з захисту клімату не полишають своєї боротьби проти зміни клімату та використання викопного палива.

Шведська екоактивістка Ґрета Тунберг в інтерв‘ю New Scientist закликала долати епідемію COVID-19 та боротись із зміною клімату одночасно. Вона зауважує - епідемія показала, що світ може змінити поведінку в надзвичайній ситуації.

«Люди зараз не хочуть чути про кризу з кліматом (тепер). Я це розумію, але ми маємо подбати, щоб про це не забули», - заявила активістка.

В той же час в деяких штатах місцева влада у США вживає заходів, щоб обмежити протести на інфраструктурних об’єктах, енергоіндустрії.

Губернатор штату Кентуккі Енді Бешер був першим, хто раніше цього місяця підписав закон, який визначає «газові та нафтові трубопроводи ключовими об’єктами інфраструктури», тому «втручання, перешкоджання чи стримування роботи ключових об’єктів інфраструктури представляє собою злочин першого ступеня тяжкості».

Губернатор Південної Дакоти Кірсті Ноем підписала подібний закон, який визначає газове, нафтове та комунальне обладнання як частину «критичної інфраструктури». Інший підписаний нею закон класифікує «навмисне використання сили чи насильства групою з трьох чи більше осіб», яке спричиняє шкоду таким об’єктам, як «кримінальне безчинство».

Західна Вірджинія також приєдналась до цих заходів. Губернатор штату визначив нафтові, газові мережі як критичні елементи інфраструктури, за пошкодження який передбачається штраф до 25 тисяч доларів.

Ці законодавчі ініціативи були прийняти після того, як адміністрація Трампа прийняла ряд кроків, щоб пом’якшити обмеження для компаній, які є найбільшими забруднювачами довкілля.

Критики законів, які передбачають кримінальну відповідальність за протести кажуть, що вони навмисно були прийняті у час, коли увага громадськості зосереджена на коронавірусі.

«Поки наші очі прикуті до COVID-19 та федеральних законів економічного порятунку, законодавці штатів тихенько приймають пролобійовані індустрією корисних копалин антипротестні закони. Ці закони не роблять нічого нового для захисту громад. Натомість вони направлені на придушення ненасильницької громадської непокори, яка була в основі найбільших політичних та соціальних перемог нашої країни», - каже дослідник GreenpeaceUSA Коннор Гібсон.

Дивіться також: Історія коали-сироти Омео з зоопарку Сан-Дієго. Відео

Історія коали-сироти Омео з зоопарку Сан-Дієго. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Facebook Forum

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG