Спеціальні потреби

Актуально

ЄС готовий запровадити персональні санкції проти Лукашенка

Євросоюз погодив запровадження санкцій проти Олександра Лукашенка. Повідомлення про затвердження відповідних висновків щодо реакції ЄС на події в Білорусі було опубліковане на сайті Ради Європи 12 жовтня.

«Рада рішуче засуджує насильство, яке білоруська влада застосувала проти мирних протестувальників і закликає звільнити всіх невиправдано затриманих осіб, включаючи політичних в‘язнів. На цьому тлі, у висновках згадується про обмежувальні заходи, запроваджені проти 40 осіб, відповідальних за шахрайським чином проведені президентські вибори та насильницьке придушення мирного протесту і заявляється про готовність ЄС ввести подальші обмежувальні заходи, включаючи щодо установ та високопосадовців, включно з Олександром Лукашенком», - йдеться у рішенні.

ЄС також заявив про намір «зменшити двосторонню співпрацю з центральною владою Білорусі, збільшити підтримку народу Білорусі та громадянського суспільства», зокрема в сфері підтримки жертв насильства, організацій громадянського суспільства та незалежних ЗМІ.

Як повідомляв Голос Америки, Лукашенко перебуває під американськими санкціями. На початку цього місяця, США розширили санкції стосовно Білорусі, включивши до переліку вісім білоруських чиновників за їхню роль у "підриванні демократичних процесів", "фальсифікації президентських виборів 9 серпня та жорстоких розгонах мирних протестувальників".

В Білорусі тривають жорсткі придушення протестів. Під час «Маршу честі» 11 жовтня було затримано понад 450 людей, повідомляє правозахисний центр «Весна».

Дивіться також: Як затримували людей на "Марші честі" у Мінську. Відео

Як затримували людей на "Марші честі" у Мінську. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG