Спеціальні потреби

Байден скасував рішення Трампа щодо санкцій проти посадовців Міжнародного кримінального суду


Будівля Міжнародного кримінального суду в Гаазі

Президент США Джо Байден скасував виконавчий указ колишнього президента США Дональда Трампа, яким надавались повноваження для введення санкцій проти посадовців Міжнародного кримінального суду (ІСС).

На виконання указу Трампа, у вересні 2020 року тогочасний держсекретар США Майк Помпео заявив про запровадження економічних санкцій та візових обмежень проти посадовців суду, включаючи прокурора суду Фату Бенсуди, яка розслідувала звинувачення проти американських військових в Афганістані.

Після оголошення про скасування санкцій, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що санкції були «невідповідним» заходом, але зазначив свою незгоду з позицією суду щодо справ стосовно Афганістану та Палестини. Він також наголосив, що питання незгоди з позицією суду краще вирішувати у співпраці з цією установою.

«Це рішення відповідає нашій позиції, що втілені заходи були невідповідними та неефективними, - заявив Блінкен у п‘ятницю. - Ми, як і раніше, висловлюємо свою рішучу незгоду з діями ICC стосовно ситуацій в Афганістані та Палестині».

Минулого місяця США критикували суд за дії у справі про звинувачення щодо можливих порушень з боку Ізраїлю на палестинській території, зазначаючи, що Ізраїль не є членом суду.

Президент адміністрації суду Сільвія Фернандес де Гурменді привітала рішення США скасувати санкції і побачила в ньому «сприяння міжнародному порядку, заснованому на правилах».

Верховний представник ЄС у закордонних справах Жозеп Боррель також схвально відгукнувся про усунення санкцій і висловив підтримку діяльності суду з боку ЄС.

«ІСС відіграє важливу роль у забезпеченні справедливості для жертв злочинів, які є серед найбільш жахливих у світі», - заявив Боррель.

Міжнародний кримінальний суд, розташований в Гаазі, діє з 2002 року і розслідує справи, де йдеться про геноциди, злочини проти людства та військові злочини. 120 країн входять до суду. США не є серед цих країн.

Дивіться також: З яким настроєм чекають на Великдень американці та українська громада у США, та як готуються церкви? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG