Актуально
НАТО розширює наукову співпрацю з Україною

Протидія тероризму, високі технології, кібербезпека, енергетична безпека, захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин - такий перелік сфер наукової співпраці України та НАТО наводиться у повідомленні Альянсу, виданому 7 серпня 2020 року.
Тепер нові можливості для розвитку такої співпраці надає Україні статус члена розширеного партнерства НАТО, який країна отримала в червні 2020, наголосили в НАТО.
НАТО також виграє від наукової співпраці з Україною. «З огляду на високі стандарти української науки та технологій, співпраця з українськими дослідниками є також цінною нагодою для їхніх партнерів в країнах НАТО з метою вивчення певних сфер, таких як, наприклад, засоби гібридної війни», - говорить Антоніу Міссіролі, помічник генсекретаря НАТО з нових викликів безпеки.
Україна наразі проводить 27 ініціатив в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS), включаючи програму DEXTER, що вивчає можливості виявлення вибухівки та вогнепальної зброї з метою протидії тероризму.
Цього року, програма SPS схвалила 13 нових ініціатив наукової співпраці з Україною в сфері захисту від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин, включаючи роботу над готовністю систем реагування в надзвичайних ситуаціях та готовності медичної системи до такого роду загроз.
Керівники ініціативи з України співпрацюватимуть з цих програм з експертами з Естонії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Польщі та Великої Британії, йдеться в повідомленні НАТО.
Дивіться також: Українці в Бейруті про вибух. Відео
Всі новини дня
Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео
За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.
Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео
Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео
В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.
У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео
У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.
$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео
Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.
Facebook Forum