Спеціальні потреби

Що означатиме пересування військ США в Європі для Чорноморського регіону - експерти


Фото: башта та антенна амерканського військового аеропорту поблизу містечка Шпангдалем, Німеччина

Наприкінці минулого місяця Пентагон оголосив про плани зменшити контингент американських військ в Німеччині на майже 12 000 до 24 000. З 11 900 військових, яких буде передислоковано з Німеччини, приблизно 6 400 повернуться до США і 5 600 будуть переведені до інших країн НАТО, йдеться в заяві Пентагона.

Частину військ буде переведено і до Польщі, куди в суботу прибуває Держсекретар США Майк Помпео. Під час візиту планується підписання відповідної угоди Про посилення оборонної співпраці.

Така передислокація доволить краще відповідати на виклики в Чорноморському регіоні і змінить теперішню розстановку сил, що існує з часів Холодної війни, заявив, представляючи своє рішення, очільник Пентагону Марк Еспер.

Плани масштабного переміщення стали предметом експертної дискусії в США.

Сухопутні сили США, за планом, переведіть бригаду Stryker (Stryker - бойова машина Збройних сил США - прим. ГА) до Чорноморського регіону, що стане «стане першою значною дислокацією сухопутних сил США в регіоні», пише Глен Говард, президент американської аналітичної фундації Jamestown в статті для Military Times. Наразі присутність НАТО в Чорноморському регіоні є мінімальною. Після російського вторгнення і незаконної анексії Криму, НАТО приділило увагу захисту Балтії, більш ніж Чорноморського регіону, вказує Говард і зауважує, що передислокація військ США змінить цей дисбаланс.

Розміщення бригади стримуватиме спроби Росії зайти далі вглиб території України а також слугуватиме гарним сигналом для союзників США в Чорноморському регіоні
Зауважує Глен Говард

Він наводить слова генерала США у відст. Бена Годжеса: «Бригада Stryker дозволять нам вирішити багато питань мобільності дій в Чорному морі. Румунія має чи не найгірші дороги в Європейському Союзі, згідно до ЄС. Додавання бригади Stryker дозволить силам США подолати ці умови і швидко пересуватись регіоном у випадку кризи».

Говард переконаний - розміщення бригади стримуватиме спроби Росії зайти далі вглиб території України а також слугуватиме гарним сигналом для союзників США в Чорноморському регіоні.

В військово-повітряних силах США також плануються переміщення потужностей.

Пересування "480-ї ескадрильі" ВПС США,до складу якої входять винищувачів F-16, з Шпангдалема в Німеччині до бази ВПС Авіано в Італії, за словами очільника Пентагону Марка Еспера дозволить «пересунути їх ближче до Чорноморсього регіону, щоб посилити спроможність швидко розгортати сили та проводити ротайційні розміщення на південно-східному фланзі НАТО».

Після того, як відбудеться передислокація, база в Німеччині матиме вільну інфраструктуру, говорить в інтерв‘ю Defense News, Френк Горенц, генерал США у відст., колишній командувач ВПС США в Європі. «Нам потрібна ця інфраструктура. Для стримування супротивників та підтримки Альянсу, особливо в НАТО, важливою є надходження підкріплення з Північної Америки. Знадобиться місце для такого підкріплення, - говорить Горенц. - Підтримка адекватної структури сил є прямим ударом по стратегії Путіна, спрямованої на те, щоб не дозволити НАТО знайти консенсус з будь-якого підкріплення».

А от плани Пентагону повернути частину американських військових з Європи до США зустріли неоднозначну реакцію експертів. Бен Годжес наголосив на важливості присутності військ США в Європі. «Наша безпека залежить від потужних союзників і розміщених та передовій сил. Неможливо «дбати про Америку» без сильних союзників ... або лише з військовими, які базуватимуться у США».

Він також критично відгукнувся про те, як було ухвалено рішення про передислокацію і негативний вплив цього рішення на відносини США та Німеччини.

«Німеччина - наш найважливіший союзник в Європі. Він надає платформу для проведення нашої безпекової стратегії в Африці, Європі та Євразії. Це союзник, з яким ми маємо найбільше співпрацювати. Адміністрація це робить так, що довіра підривається», - заявив Годжес в інтерв‘ю DW.

Дивіться також: Військові в Польщі готуються до візиту з США. Відео

Військові в Польщі готуються до візиту з США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG