Спеціальні потреби

Актуально

«Призначивши Саакашвілі, Зеленський повторить помилку Порошенка». Коментарі експертів

Схоже, Михеїл Саакашвілі повертається в українську політику. Президент Зеленський запросив колишнього президента Грузії попрацювати в уряді віце-прем’єром з реформ. Саакашвілі заявив, що приймає пропозицію, а про своє бачення реформ пообіцяв розповісти у Верховній Раді.

Після цього глава держави зустрівся та поспілкувався з екс-керманичем Грузії. «Президент Зеленський вважає, що у пана Саакашвілі є потенціал», – передала прес-служба Офісу президента. Саакашвілі, своєю чергою, запевнив, що буде «надійним членом команди».

Призначення може відбутись уже цієї п’ятниці.

А тим часом, соцмережі вибухнули коментарями та жартами. Обговорення новини затьмарило навіть головну тему останнього місяця – коронавірус. Аналізуючи спроможність Саакашвілі, якщо його призначать віце-прем’єром з реформ, реалізувати реформи в Україні, експерти оцінюють вкрай скептично.

Навіть у грузинських реформах, його частина роботи зводилась радше до роз'яснення цих реформ населенню, до роботи публічного політика.
Володимир Горбач про Саакашвілі

«Звісно, Саакашвілі не є той реформатор, за яким так скучила Україна. Він не є стратег реформ, він - комунікатор. І навіть у грузинських реформах, його частина роботи зводилась радше до роз'яснення цих реформ населенню, до роботи публічного політика. А стратегом реформ, тим, хто їх задумував і прописував, був покійний Каха Бендукідзе. Саакашвілі без Бендукідзе - це просто артист розмовного жанру», – сказав «Голосу Америки» політаналітик Іституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

Без воскресіння Кахи Бендукідзе я не вірю в управлінські таланти Саакашвілі
Євген Магда

«Без воскресіння Кахи Бендукідзе я не вірю в управлінські таланти Саакашвілі. Справді, на посту президента Грузії він мав серйозні досягнення. Але його перебування на посаді голови Одеської державної адміністрації показало, що він неспроможний масштабувати свій президентський успіх на українські реалії», – додає директор Інституту світової політики Євген Магда.

Як кажуть аналітики, Саакашвілі запам’ятався українцям не реформами, а сваркою з Аваковим, силовим проривом державного кордону, наметовим містечком у центрі Києва, що об'єктивно працювало на путінську пропаганду.

Вибуховий темперамент Саакашвілі, плюс його еґо, плюс робота не на результат, а на піар – усе це призведе до негативних наслідків. Це піде в мінус і Шмигалю, і Зеленському, і країні
Олексій Гарань

«В Україні Саакашвілі показав, що він не здатний до конструктивної роботи. Він конфліктний, він авантюрний. Тобто всі сподівання, що Саакашвілі буде робити реформи, провалилися ще тоді, під час його першого пришестя в українську політику», – сказав «Голосу Америки» професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

За його словами, «Це дуже скандальне призначення (якщо таке відбудеться). Вибуховий темперамент Саакашвілі, плюс його еґо, плюс робота не на результат, а на піар – усе це призведе до негативних наслідків. Це піде в мінус і Шмигалю, і Зеленському, і країні».

На думку оглядачів, призначивши Саакашвілі, Зеленський може повторити помилку, якої припустився попередній президент. Петро Порошенко теж колись намагався використати свого друга – як він тоді вважав – для комунікації з населенням, для боротьби з опонентами і політичними конкурентами. Нічого доброго з цього не вийшло, нагадує Володимир Горбач.

Два артисти на чолі держави – це вже занадто
Володимир Горбач

«Колись Порошенко сказав, мовляв, яких іще реформ вам не вистачає? Призначення Саакашвілі можна перефразувати таким чином – яких іще шоу вам не вистачає? А з шоу, чесно кажучи, перебор. Два артисти на чолі держави – це вже занадто. Болівар не витримає двох. Хтось із них все-таки буде примою, а хтось просто балериною».

Призначення Саакашвілі створить Зеленському конкурента у медійному просторі, – погоджується Євген Магда.

«Боюсь, щоб ми не отримали ситуацію, коли підсилення легітимності президента екс-президентом іншої держави спричинить появу двох напівлегітимних напівпрезидентів», – сказав Магда «Голосу Америки».

Дивіться також: Життя у Нью-Йорку у час коронавірусу. Відео

Життя у Нью-Йорку у час коронавірусу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG