Спеціальні потреби

Головний інфекціоніст США сумнівається, що російська вакцина від COVID-19 є безпечною та ефективною


Фото Російського фонду прямих інвестицій, 6 серпня 2020 року

«Якщо б ми хотіли ризикнути завдати шкоди багатьом людям, або дати їм щось непрацююче, ми могли б почати з наступного тижня. Але так не робиться». Так прокоментував головний інфекціоніст США д-р Ентоні Фаучі повідомлення про реєстрацію вакцини від коронавірусу COVID-19 в Росії.

Про це він заявив в коментарі для National Geographic.

Він висловив серйозний сумнів у тому, що росіяни провели відповідні дослідження, щоб довести ефективність та безпеку вакцини. «Сподіваюсь, що росіяни справді переконливо довели, що вакцина є безпечною та ефективною, - заявив Фаучі. - Я маю серйозні сумніви щодо цього».

Він сказав, що оголошення про досягнення в розробці вакцини в Китаї, або Росії відрізняються від таких оголошень у США «тому що в нашій країні ми турбуємось про безпеку».

Як повідомляв Голос Америки, про те, що Росії вдалось створити першу у світі вакцину від COVID-19 заявив російський президент Володимир Путін. Він додав, що вакцину, названу Спутник V, зареєстровано і його донька вже зробила щеплення.

В світових ЗМІ та медичних колах скептично сприйняли ці повідомлення, наголошуючи на занепокоєннях про безпеку, ефективність вакцини з огляду на інформацію, що країна пропустила важливі етапи розробки і не навела наукових даних про випробування вакцини.

Коментуючи новину про реєстрацію вакцини від коронавірусу в Росії, міністр охорони здоров‘я США Алекс Азар заявив: «Важливо не бути першим з вакциною, а отримати вакцину, яка є безпечною, ефективною для мешканців Америки та світу».

«Нам потрібні прозорі дані Третьої фази, які вказують, що вакцина є безпечною та ефективною», - додав Азар в інтерв‘ю АВС News у вівторок.

Азар заявив, що, за очікуваннями, США зможуть забезпечити десятки мільйонів доз вакцини до грудня. І ця вакцина буде перевірена за трьома стадіями. «Ми переконані, що ми на шляху до отримання десятків мільйонів доз вакцини, затвердженої за золотим стандартом Адміністрації з харчових продуктів та медикаментів США до грудня і сотні мільйонів доз вакцини на початку нового року», - заявив Азар.

Дивіться також: Фондові ринки vs вакцина Covid-19: стан американської економіки на сьогодні. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG