Спеціальні потреби

Актуально

«Величезний крок» - на Заході реагують на відкриття ринку землі в Україні

Відсьогодні в Україні запрацював ринок землі. З 1 липня, скасовано мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Спершу право купувати аграрну землю до 100 гектарів отримали лише громадяни України. З 2024 року, планується розширити коло учасників ринку.

«Величезним кроком» назвав відкриття ринку землі в Україні посол ЄС Матті Маасікас. Він зауважив, що одним із найбільших ризиків для роботи ринку на перших етапах є готовність земельного кадастру.

«Сьогодні відкривається ринок сільгоспземель в Україні, після десятків років мораторію, - заявив дипломат в соцмережах, - незважаючи на підозріле ставлення громадської думки, запеклий політичний опір. Не все може йти вірно в перші місяці, і основний ризик тут - кадастр. Однак цей крок та його потенціал - величезні».

Андерс Аслунд, аналітик американського дослідницького центру «Атлантична Рада» заявив, що поступове відкриття ринку землі «має сенс», адже «якщо лібералізація відбувається надто швидко, великі фінансисти можуть забагато придбати», написав Аслунд у Twitter.

Поступове запровадження реформи надає можливість виправити недоліки, розмірковує польський аналітик Славомір Матушак. Він, однак, вказує, що в довгостроковій перспективі, «запровадження ринку землі має принести позитивні зміни для українського сільського господарства, яке за останні роки стало однією з найважливіших галузей економіки і основним рушієм експорту».

Міжнародна спільнота неодноразово висловлювала свою підтримку відкриттю ринку землі в Україні. Раніше в інтерв’ю «Голосу Америки» представник України у Світовому банку Роман Качур вказував на те, що підтримка земельної реформи є пріоритетом номер один для роботи установи в Україні.

«Світовий банк побудував два великі кредити на підтримку політики на загальну суму 700 мільйонів доларів, які можуть бути збільшені до одного мільярда для того щоб підтримати впровадження реформ в Україні. 700 мільйонів долларів розділені на два кредити: перший кредит на 350 мільйонів долларів вже схвалений радою директорів Світового банку і для його отримання практично виконані всі передумови, крім однієї - це продовження співпраці з Міжнародним фондом. Щойно буде підписано угоду про перегляд програми МВФ, ці кошти будуть протягом кількох днів, - наголошував посадовець. - Окремо реалізується проект спільно з декількома міністерствами: Міністерством регіонального розвитку, Міністерством сільського господарства на 200 мільйонів доларів який передбачає різні елементи впровадження земельної реформи».


Дивіться також: Ринок землі в Україні - крок до Європи чи до хаосу? Як оцінюють реформу у Світовому банку та що кажуть експерти. Відео

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG