Спеціальні потреби

«Величезний крок» - на Заході реагують на відкриття ринку землі в Україні


Відсьогодні в Україні запрацював ринок землі. З 1 липня, скасовано мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Спершу право купувати аграрну землю до 100 гектарів отримали лише громадяни України. З 2024 року, планується розширити коло учасників ринку.

«Величезним кроком» назвав відкриття ринку землі в Україні посол ЄС Матті Маасікас. Він зауважив, що одним із найбільших ризиків для роботи ринку на перших етапах є готовність земельного кадастру.

«Сьогодні відкривається ринок сільгоспземель в Україні, після десятків років мораторію, - заявив дипломат в соцмережах, - незважаючи на підозріле ставлення громадської думки, запеклий політичний опір. Не все може йти вірно в перші місяці, і основний ризик тут - кадастр. Однак цей крок та його потенціал - величезні».

Андерс Аслунд, аналітик американського дослідницького центру «Атлантична Рада» заявив, що поступове відкриття ринку землі «має сенс», адже «якщо лібералізація відбувається надто швидко, великі фінансисти можуть забагато придбати», написав Аслунд у Twitter.

Поступове запровадження реформи надає можливість виправити недоліки, розмірковує польський аналітик Славомір Матушак. Він, однак, вказує, що в довгостроковій перспективі, «запровадження ринку землі має принести позитивні зміни для українського сільського господарства, яке за останні роки стало однією з найважливіших галузей економіки і основним рушієм експорту».

Міжнародна спільнота неодноразово висловлювала свою підтримку відкриттю ринку землі в Україні. Раніше в інтерв’ю «Голосу Америки» представник України у Світовому банку Роман Качур вказував на те, що підтримка земельної реформи є пріоритетом номер один для роботи установи в Україні.

«Світовий банк побудував два великі кредити на підтримку політики на загальну суму 700 мільйонів доларів, які можуть бути збільшені до одного мільярда для того щоб підтримати впровадження реформ в Україні. 700 мільйонів долларів розділені на два кредити: перший кредит на 350 мільйонів долларів вже схвалений радою директорів Світового банку і для його отримання практично виконані всі передумови, крім однієї - це продовження співпраці з Міжнародним фондом. Щойно буде підписано угоду про перегляд програми МВФ, ці кошти будуть протягом кількох днів, - наголошував посадовець. - Окремо реалізується проект спільно з декількома міністерствами: Міністерством регіонального розвитку, Міністерством сільського господарства на 200 мільйонів доларів який передбачає різні елементи впровадження земельної реформи».


Дивіться також: Ринок землі в Україні - крок до Європи чи до хаосу? Як оцінюють реформу у Світовому банку та що кажуть експерти. Відео

XS
SM
MD
LG