Спеціальні потреби

Актуально

Командувач сил США в Афганістані пішов із посади

Генерал Скотт Міллі під час церемонії, Кабул, Афганістан, 12 липня

Церемонія, що відбулась в Кабулі в понеділок, стала символічним завершенням майже 20-річної військової присутності США в Афганістані.

Командувач силами США в країні генерал Скотт Міллер, який очолював операцію з 2018 року, пішов із посади і передав управління операцією генералу Франку МакКензі.

Генерал Кеннет Маккензі отримує прапор місії США в Афганістані від генерала Скотта Міллі
Генерал Кеннет Маккензі отримує прапор місії США в Афганістані від генерала Скотта Міллі

МакКензі провадитиме керівництво із штабу Центрального командування у Флориді, США, і зосередиться на підтримці місцевих сил безпеки.

«Я знаю, що народ Афганістану буде в моєму серці і в моїх думках решту мого життя», - заявив Міллі під час церемонії.

Після того, як США розпочали виведення військ з країни, таліби розширили свій контроль в країні, повідомляють ЗМІ. У своїй промові Міллер закликав талібів припинити насильство: «Насильство, яке відбувається, суперечить волі афганського народу і має припинитись. Я сказав їм [талібам], що для військових сил важливо позначити умови мирного і політичного врегулювання в Афганістані».

Згідно з планом президента США Джо Байдена, американські війська мають залишити країну до 11-го вересня. США планують залишити в Афганістані контингент для забезпечення охорони аеропорту а також дипмісії, раніше повідомляли в Пентагоні.

За даними АР, приблизно 650 американських військових можуть залишитись для підтримки безпеки посольства США в Кабулі, і ще декілька сотень можуть залишитись для захисту аеропорту в Кабулі. The New York Times повідомляє, що в довгостроковій перспективі, безпеку аеропорту забезпечуватимуть сили Туреччини.

США заявили, що продовжуватимуть підтримувати афганських військових і після виведення сил. НАТО також планує продовжити проводити навчання для сил безпеки країни.

Дивіться також: В ООН обговорили стратегії боротьби із неправдивою інформацією в інтернеті. Відео

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG