Спеціальні потреби

Німеччина завершила виведення військ з Афганістану. США планують залишити там значний контингент


Фото: гелікоптер НАТО над Кабулом, Афганістан

Після майже 20 років військової присутності в Афганістані, Німеччина завершила виведення своїх військ з країни. Про це повідомила міністр оборони Німеччини Аннегретт Крамп-Карренбауер. Вона подякувала 150 000 німецьким військовим, які з початку 2000-х служили в Афганістані.

«Завершується історична глава, інтерсивне розміщення, яке кинуло виклик і сформувало Бундесвер, і коли Бундесвер довів себе у бою», - додала міністр.

На початок виведення військ, контингент Німеччини в країні становив 1 100 військових, що є другим за величиною після США, пише AFP.

Президент США Джо Байден раніше оголосив про плани вивести війська США з Афганістану до 11 вересня 2021 року.

Задля підтримки безпеки, Пентагон залишить в Афганістані значний контингент. Кількість військових, яких залишать США буде значно більшою, ніж звичайні сили безпеки. Їхнім завданням буде охорона посольства в Кабулі а також підтримка безпеки в аеропорті Кабулу, повідомляє журналістка «Голосу Америки» Карла Бабб.

«До Афганістану буде інше ставлення, ніж до інших країн, де присутні сили оборони морської піхоти. Це Афганістан і ми розуміємо наявну там динаміку безпекових загроз», - сказав речник Пентагону Джон Кірбі під час брифінгу для преси у вівторок.

За даними АР, приблизно 650 американських військових можуть залишитись для підтримки безпеки посольства США в Кабулі, і ще декілька сотень можуть залишитись для захисту аеропорту в Кабулі. The New York Times повідомляє, що в довгостроковій перспективі, безпеку аеропорту забезпечуватимуть сили Туреччини.

США заявили, що продовжуватимуть підтримувати афганських військових і після виведення сил. НАТО також планує продовжити проводити навчання для сил безпеки країни.

Дивіться також: Студія Вашингтон. В Україні стартували військові навчання Сі Бриз 2021

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG