Спеціальні потреби

Актуально

До Конгресу внесли проект постанови про імпічмент Трампа

Президент США Дональд Трамп під час виступу перед протестувальниками 6 січня 2021 року

В понеділок троє конгресменів від Демократичної партії США внесли до Палати представників Конгресу проект постанови про імпічмент президента США Дональда Трампа за «підбурювання до заколоту».

В проекті постанови конгресмени Девід Сисиллін, Тед Ліу та Джеймі Раскін звинувачують Трампа у «навмисному підбурюванні до насильства проти уряду Сполучених Штатів». Зокрема йдеться про промову Трампа на акції протесту 6 січня, де він стверджував, що виграв президентські вибори і закликав прихильників йти до Капітолію.

«Президент Трамп піддав значній небезпеці Сполучені Штати та урядові установи. Він створив ризик для цілісності демократичної системи, втрутився до процесу мирнрої передачі влади та зашкодив рівноправній гілці влади», - йдеться в проекті постанови.

Голосування за проект постанови планується цього тижня. Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі в інтерв‘ю CBS News висловила впевненість в тому, що в Конгресі існує «значна підтримка» для другого імпічменту президента. Девід Сисиллін твітнув, що проект постанови стосовно імпічменту вже має більше 200 співавторів, в основному від Демократичної партії США.

В понеділок демократи також ініціювали прийняття одностайного звернення від імені Конгресу до віце-президента США Майка Пенса впродовж 24 годин розпочати процедуру відсторонення Трампа від влади. З такою ініціативою виступив лідер більшості в Палаті представників Стені Гоєр. Однак, одностайного затвердження не відбулось, через те, що конгресмен від Республіканської партії Алекс Муні виступив проти. Демократи планують винести відповідну резолюцію на голосування у вівторок.

Віце-президент США, за підтрмки більшості членів кабінету міністрів, може розпочати процедуру відсторонення президента від влади в рамках 25-тої поправки до Конституції США, яка передбачає такі повноваження у випадку, якщо президент не здатний виконувати свої обов’язки.

Якщо Пенс не відповість на заклик впродовж 24 годин, демократи планують поставити на голосування постанову про імпічмент. Про це в листі до колег в неділю заявила Пелосі. Заклики до імпічменту прозвучали після того, як натовп 6 січня штурмував будівлю американського парламенту в той час, коли там відбувалось засідання з сертифікації результатів виборів президента.

В результаті нападу в середу загинуло п‘ятеро осіб. Одна жінка загинула від пострілу, троє померли від медичних ускладнень, один поліцейський помер у лікарні після поранень під час протистояння із натовпом. Згідно з повідомленнями ЗМІ, юрба, що в середу увірвалась штурмом до будівлі Капітолію, вибила вікна, двері, смітила, паплюжила предмети мистецтва і навіть влаштовувала всередині невеликі вогнища.

Однак, вказують оглядачі, навіть якщо імпічмент буде прийнято в Палаті представників США, повноваження відсторонити Трампа від виконання обов‘язків президента на основі імпічменту має Сенат, де більшість все ще контролює Республіканська партія.

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл, за повідомленнями ЗМІ, поширив серед сенаторів-республіканців інформаційне повідомлення стосовно строків можливого імпічменту. В повідомленні йдеться, що Сенат може зібратись для розгляду імпічменту не раніше 19 січня, крім випадку, якщо всі 100 сенаторів висловляться одноголосно за дострокове повернення. Це означатиме, що процедуру імпічменту не буде завершено до інавгурації.

Минулого тижня Білий дім закликав Палату представників утриматись від імпічменту. «Як вчора заявив президент Трамп, зараз час зцілення та єдності країни. Політично вмотивований імпічмент проти президента, коли його строк завершується через 12 днів, лише ще більше розділить нашу величну країну», - наголосили в Бліому домі минулого тижня.

Дивіться також: Президента Трампа хочуть усунути з посади. Відео

Президента Трампа хочуть усунути з посади. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG